Nem mindenhol újult meg a kerékpárút-hálózat a Fertő tó magyar oldalán

Már átadták kétszer , mégis, ma megtapasztaltam, hogy nem mindenhol újult meg a kerékpárút a Fertő tó magyar oldalán. Balftól egészen Fertődig gyönyörű, a kezdetben megjelent hibákat kijavították, egy hajszálrepedést sem láttam, néhol a padka homokját rámosta az eső, de ezen egy kis tisztítókocsival könnyen lehetne segíteni. Fertőszéplak-Fertőd vasúti megállóhelytől, tehát a két település határától azonban Fertődön semmi sem változott. Az aszfalt ugyan olyan hullámos, mint eddig, a “mágikus sárga festék” sem került itt bevetésre, egyedül az új, Eurovelo típusú kitáblázással lehet találkozni, bár már láttam abból is mérsékelten elfordult verziót. Ahol beton volt eddig, ott most is beton van, és persze nem jó minőségű, ez tart egészen a település határáig, mármint ha Pomogy felé vesszük az irányt. A település vége táblától azonban csodák csodájára tükörsima, felfestett aszfalt, olyan, mint amit korábban már megtapasztalhattunk pár településsel visszább. A lelkesedés azonban alábbhagy, amint elértünk egy, a térképeken Peregház néven megtalálható, fel nem épült szállodáig (?), innentől Pomogy határátkelőig UGYAN AZ A RAKÁS SZAR, MINT EZELŐTT, az útburkolatból kinőtt fű nincs lenyírva, a fák belógnak, tízcenti mély kátyúk, botrány. Erről persze a többi sajtóorgánum elfelejtett írni. Remélhetőleg a beruházás második fázisában már ez, a meglehetősen hosszú szakasz sem marad ki a felújításból.

tovább:
Nem mindenhol újult meg a kerékpárút-hálózat a Fertő tó magyar oldalán

Érdekes térkép

A Béke utcai buszváró külső oldalán, hisz aki tájékozódni akar had ázzon-fázzon, van egy várostérkép.  Ami nem is lenne gond, csak hát elég furcsa egy darab. Sehogyan se stimmel. Az intézményadatok többsége meglehetősen elavult, elég sok épület is hiányzik róla. Pedig alig pár éves a beálló. Az a legkevesebb, hogy össze van graffitizve Elhelyezése sem a legtökéletesebb, bár ebbe a citylight méretbe csak ez fér bele, így az Ipar körút és környékéről le kell mondanunk . No de nézzük meg közelebbről. Soproni Határőrkiképző és Továbbképző Intézet? És hol a Flandorffer Ignác utca? Most mondhatná a kedves Olvasó, hogy biztosan csak egy régi térképet nyomtatott ki az Önkormányzat. De ez nem állja meg a helyét: Épülő lakópark. Érdekes. Bár nem éppen úgy ábrázolja, ahogyan valójában lesz, és felette sem az egykori Postáséttermet, sem az új társasházat nem ábrázolja. Lokomotív Hotel bezzeg van. Totál káosz. Továbbiak: Kölcsey Ferenc Általános Iskola? Liszt Ferenc Múzeum? A Kőműves közben volt valaha is Öregek Otthona ? Ruhagyár, egyetemi szálló… Egykori zsidó imaház , inkább zsinagóga. Szent István Római Katolikus Általános Iskola . És az Interspar t és a körforgalmakat is feleslegesen keressük.

A buszmegálló helyén…

Emlékeztek még arra a tavalyi esetre , amikor a brennbergbányai alsó (Brennbergbánya, Soproni út 4.) buszmegálló az akkori csapadékos idő következtében megcsúszott? A beállót akkor el is szállították, a környéket pedig leszalagozták. Most, kicsivel több, mint egy évvel később ez így néz ki: Mintha sose lett volna itt buszmegálló. Talán az a szoci pad az, ami emlékét őrzi. A jelenlegi buszmegálló pedig így néz ki: “peron” nincs, ülőalkalmatosság nincs, és még a GPS-es utastájékoztató rendszerben sincs ide húzva a pötty a térképen, tehát a megállót a régi helyén mondja be.

tovább:
A buszmegálló helyén…