Ömlik a pénz a soproni járásnak

Dr. Fodor Tamást, Sopron város polgármesterét idézve “ 2017-ban városban megkezdődik a korszakos fejlődés “. Egy biztos, mintegy 60 milliárd (!) Forint jut Sopronnak, és a Fertő tó (magyar oldali) környékének, mivel kiemelt turisztikai fejlesztési térséggé nyilvánították. Ha csak a Sopront megcélzó fejlesztéseket nézzük, ezekről olvasni mostanában: Belvárosi program 1. Történelmi belváros megújítása, utcák, terek rekonstrukciója 2. Soproni Várfal megújítása 3. Esterházy-palota homlokzat felújítása 4. Középkori Zsinagógák felújítása Lőverek program 1. Lőver uszoda strandmedence felújítása és lefedése 2. Lővér fedett uszoda építése 3. Kerékpárút fejlesztés Deákkúti út – Egeredi domb 4. Erdei sport és szabadidőpark 5. Lőver körút és csatlakozó mellékutcák felújítása EU-TOP 1. Kisvárkerület rekonstrukciója 2. Nagyvárkerület II. ütem 3. Árpád utcai Parkolóház építése 4. Széchenyi tér megújítása 5. Kerékpárút építése Jerván lktp.-Belváros között 6. Új háziorvosi és gyermekorvosi rendelő kialakítása Bánfalva vársorészben 7. Lenkey u. rendelőintézet felújítása Iskolák energia hatékonyságának fejlesztés 1. Lackner Kristóf Általános Iskola 2. Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – hátsó épületrész 3. Deák Téri Általános Iskola A-B épület 4. Gárdonyi Géza Általános Iskola 5. Kozmutza Flóra EGYMI 6. Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola 7. Gyermek és Ifjúsági Központ (GYIK) Óvodák fejlesztése 1. Hermann Alice Óvoda – István Bíró utcai épület fejlesztése 2. Trefort téri Óvoda – Kék Tagóvoda fejlesztése 3. Bánfalvi Óvoda – Ady Endre utcai panel épület 4. Bánfalvi Óvoda – Kőszegi Úti Tagóvoda fejlesztése, Bánfalvi Óvoda – Hársfa Sori Tagóvoda fejlesztése, Hermann Alice Óvoda – Király Jenő Utcai Tagóvoda 5. Bánfalvi Óvoda – Jegenye Sori Tagóvoda Bölcsődék fejlesztése 1. Százszorszép Bölcsőde 2. Kuckó Bölcsőde 3. Bóbita Bölcsőde 4. Napraforgó Bölcsőde 5. Zöld Ág Bölcsőde 6. A Balfi úton (Angeren) új óvodai és bölcsődei építése Kigyűjtöttem pár, a témával foglalkozó cikket: http://www.sopronmedia.hu/cikkek/hihetetlen-merteku-beruhazasok-valosulnak-meg-tersegunkben http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/korszakos_fejlesztes_indul_2017-ben_sopronban_10_milliard_mar_megvan_-_ertekelt_fodor_tamas_polgarmester/2502189/ http://cyberpress.hu/brutalis-osszeg-kozel-60-milliard-forint-jut-sopron-es-kornyeke-fejlesztesere/ http://blog21.hu/2016/12/31/a-sopron-ferto-buk-turisztikai-terseg-60-milliard-forint-tamogatas-kap/

tovább:
Ömlik a pénz a soproni járásnak

Károkat is okozott az erős szél

Csütörtökről péntekre virradó éjjel károkat is okozott az erős, olykor viharos szél Burgenlandban – írja az ORF Burgenland . Főként Észak-Burgenland, azaz Kismarton városa, a Kismartoni járás, valamint a Nezsideri járás voltak érintettek. Darázsfaluban (Trausdorf an der Wulka) egy épület falát döntötte ki a szél, de egy autóbeálló tetejét is megrongálta. Zurány (Zurndorf) és Németjárfalu (Deutsch Jahrndorf) környékén az L203-as utat le is kellett zárni, ugyanis több fa is kidőlt, amik elzárták az utat a forgalom elől. Kismartonban (Eisenstadt) egy kerti ház tetejét kellett a tűzoltóknak biztosítani, mert félő volt, hogy a szél azt is lebontja. Péntek délelőtt Kismarton történelmi belvárosában biztonsági okokból zárva maradt az adventi vásár is. Pinkafőn (Pinkafeld) az evangélikus plébániatemplom tetőszerkezetét rongálta meg az orkán. A Facebookon pedig a Hitradio Ö3 oldalára tették ki az alábbi videót, amin látszik, hogy Védenynél (Weiden am See) mekkora hullámokat csapott a szél a Fertő tó vizén. (ORF Burgenland, Radio OP, Hitradio Ö3) (Nyitókép: illusztráció, IkvaHír archívum)

tovább:
Károkat is okozott az erős szél

Tovább fejlesztik a Fertő-Hanság Nemzeti Parkot a magyar oldalon

További legalább 100 ezer hektáron fejlesztik a Fertő-Hanság Nemzeti Park természetes és természetközeli élőhelyeinek állapotát, valamint a terület infrastruktúráját azért, hogy ezeket az élőhelyeket a nagyközönségnek is bemutathassák. A Földművelésügyi Minisztérium közleményében emlékeztetett, az 1991-ben alapított Fertő-Hanság Nemzeti Park idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját, amire egy “előadóüléssel” emlékeztek a nemzeti park és a társszervezetek szakemberei. V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár köszöntő beszédében elmondta: a 2015-tel véget érő pénzügyi időszakban több mint 38 milliárd forint jutott természetvédelmi fejlesztésekre, többek között élőhelyek helyreállítására, védett gyűjteményes növény kertjeink és történeti kertjeink fejlesztésére továbbá erdei iskolák és óvodák felújítására. Az államtitkár kijelentette, a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság további közreműködésével ezek a fejlesztési irányok a Környezeti és energiahatékonysági operatív programban, illetve a Versenyképes Közép-Magyarország operatív programban folytatódik – fejtette ki a minisztérium közleményében. (MTI)

tovább:
Tovább fejlesztik a Fertő-Hanság Nemzeti Parkot a magyar oldalon

Bizonytalan az egykori Zielpunkt épületek sorsa

Burgenlandban összesen 23 Zielpunkt üzlet működött december-január hónapig, az üzletlánc azonban csődbe ment, így a burgenlandi boltok is bezártak. Akkori hírek arról szóltak , hogy minél előbb igyekeznek új üzemeltetőket találni, az alkalmazottakat átvenni. Ez azonban nem volt sikeres, az üzletek többsége továbbra is üresen áll. Mindössze Dél-Burgenlandban lett 3 Zielpunktból Unimarkt, egyikből, névszerint a rohonciból pedig borászat/borkereskedés/vendéglátóipari egység. Észak-Burgenlandban pedig Illmicen nyílik hamarosan Spar az üzlethelyiségben, míg Szentmargitbányán szintén Spar, ott azonban a település belsejéből költözik a Zielpunkt helyére az élelmiszerlánc helyi üzlete. Ezzel sem a Felsőpulyai járásban, sem a Nagymartoni járásban nem talált új üzemeltetőre egyetlen volt Zielpunkt üzlet sem. Az ingatlanok többségét elárverezték, jelenleg túlnyomó részük ingatlanokkal foglalkozó vállalkozások tulajdonában van, ám valahol még mind a mai napig nem történt árverezés sem. Néhány példa a környékről: Sopronkeresztúron tervben van, hogy raktárnak, vagy üzletnek hasznosítsák az épületet (képünkön), egy új kiskereskedelmi lánc településre érkezését az önkormányzat is támogatná. Cinfalván egy szomszédos vállalkozás használja raktárnak az egykor szebb napokat megélt üzlethelyiséget. ( ORF Burgenland nyomán )

tovább:
Bizonytalan az egykori Zielpunkt épületek sorsa

Új motorvonat a GYSEV-Raaberbahn szolgálatában

2016. július 15-én ünnepélyes keretek között mutatták be Vulkapordányban (Wulkaprodersdorf) a GYSEV-Raaberbahn osztrák üzemegységének első Desiro ML típusú villamos motorvonatát. Az elsőszámú motorvonat különvonatként Bécs-Főpályaudvarról érkezett Ebenfurtra, ahol a már amúgy sem üres szerelvényre még több vezetőségi tag, vasútbarát, érdeklődő szállt fel. A vonatot innentől nem más vezette, mint Hans Niessl, Burgenland tartomány kormányzója. A menet egészen Vulkapordányig haladt, ahol már rendezvénysátor, és sok sok érdeklődő várakozott. Dr. Székely Csaba, a Raaberbahn vezérigazgatója végigkísérte az úton a vonatot, és a rendezvénysátorban is ő vezette az eseményt. Köszöntötte az egybegyűlteket, Burgenland tartomány, a GYSEV, a Raaberbahn, Magyarország, az ÖBB, a MÁV képviselőit, valamit többek között a gyártó Siemens mérnökét. Hans Niessl tartományfőnök elmondta, a burgenlandi vasúti közlekedés szerves része a GYSEV, az elmúlt évek modernizálási folyamatának pedig látványos eredménye az utasszám-növekedés. Annak ellenére, hogy a GYSEV magyar, és osztrák üzletága más-más járművekkel modernizál, elmondása szerint példás határon átnyúló együttműködésről van szó. Ausztriában elsőként a Raaberbahn kötelékében mutatkozott be a Siemens Desiro MainLine motorvonatcsalád a regionális közlekedésben, és ez magas színvonalú közlekedést jelent az ingázóknak. Hasonló járművek egyébként Ausztriában máshol is közlekednek CityJet néven, azok azonban elővárosi vonatok. A vonatok az ÖBB hasonló járműveivel csatoltan is fognak közlekedni. 5 ilyen motorvonat érkezik a Raaberbahn kötelékébe, a beruházás összértéke mintegy 32 millió euró. a VENTUS névre egy cégen belüli pályázatot írtak ki, 88 névjavaslat közül választották ki ezt. Az új járművek Sopronkeresztúr-Sopron-Vulkapordány-Ebenfurt-Bécs-Főpályaudvar között közlekednek, esetenként egészen Pozsonyligetfaluig, illetve ilyen járművekkel is lehet majd találkozni Fertőszentmiklós-Fertőszéplak-Fertőd-Pomogy-Nezsider-Bécs vonalon is. Az ezen vonalszakaszokra szükséges járművek harmadát a GYSEV új Desiro ML garnitúrái fogják adni. A vonatokon található konnektor, és igyekeznek a wifi szolgáltatást is kiépíteni. A szerelvények maximális megengedett sebessége 160 kilométer per óra. A járművek várhatóan még idén forgalomba állnak. TELJES KÉPGALÉRIA ITT! (a rendezvényre …

tovább:
Új motorvonat a GYSEV-Raaberbahn szolgálatában