Ahol még biztosan nem jártál: Papréti zsinagóga

Szombaton és vasárnap került megrendezésre a “Kulturális Örökség Napjai” nevű programsorozat, melynek keretében több olyan műemlék épületbe is be lehetett nézni, esetenként tárlatvezetéssel, ahova egyébként nem lehet bejutni. Ebben a papréti zsinagóga is benne volt, és kapva kaptam is az alkalmon, és csak miattatok, kedves olvasók, lőttem egy pár mérsékelten rossz képet, amiket alább találhattok. Mint kiderült, az épület nagyon rossz állapotban van, de az utóbbi években kitakarították, újra “járhatóvá tették”, illetve egy vadonatúj tetőszerkezetet kapott, melynek különlegessége, hogy nincsenek benne gerendák. Állítólag ilyen tetőszerkezet összesen kettő van a Világon, ez, illetve egy Skóciában.

tovább:
Ahol még biztosan nem jártál: Papréti zsinagóga

Örökpanoráma, ugye?

Az Aranyhegyen jelenleg is minimum öt, fejenként több mint tíz lakásos társasház épül. Az Inkubátorház (Verő József utca 1.) mögötti, a városhoz legközelebbiket örökpanorámásként hirdetik. No de meddig tart ez az örökpanoráma? Öröke biztosan nem, legfejtebb addig, amíg be nem költöznek a lakók… Várhatóan újabb háromemeletes épül… Ezt mi sem illusztrálja jobba, mint az Olvasónk által jelzett elkerülő út melletti romos családi házat elplanírozták, és mostanára már az új épület alapjait ássák. Bár a Kuruc domb és a Szent Mihály domb és azok látványosságai látszani fognak, a belvárosunk nagy részét ki fogja majd takarni az ott élők számára. Egyelőre még ilyen szép kilátás tárul elénk! De lehet hogy ilyen lesz: mod.jpg

tovább:
Örökpanoráma, ugye?