Megújult, megszépült a Győri úti tekepálya / video

A Győri úti sportlétesítmény pályagondokkal küzdött, hiszen a régi öntött pályatest már nem volt alkalmas hivatalos versenyek lebonyolítására, hiszen a szövetség a panelos kivitelezésű pályát tette kötelezővé. A régi öntött pályákkal az volt a gond, hogy a pályatest kivitelezése úgy történt, hogy beton alapra kapott egy műgyanta bevonatot a pályatest, ami ugyan nagy keménységet biztosított, viszont 8-10 év elteltével a gyakori igénybevételnek köszönhetően a pálya közepén egy kisebb „vályú” alakult ki, ami befolyásolta a dobások eredményességét. A soproni pályákkal is ez volt a probléma, de ez már a múlt. Sopron Megyei Jogú Város támogatásából, 22 millió forintból újult meg a létesítmény. A mai kor követelményeinek megfelelően alakították ki az új pályákat a Győri úton, amit panelos kivitelezésnek hívnak. Ennek a kivitelezése teljesen más megoldást kíván, hiszen itt gerenda alapokra, lézerrel szintezett speciális bevonattal ellátott panelok kerülnek, melyek sérülés esetén darabonként is cserélhetők. Persze nem csak a pálya került felújításra, hanem fűtéskorszerűsítésre is sor került, valamint az épületet teljesen kifestették, az előterek új padlóburkolatot is kaptak, de a külső homlokzat is megújult a Győri út és az udvar felőli oldalon is. A nagy múltú és sikeres soproni tekecsapatok most már korszerű pályákon fogadhatják az ellenfeleiket és gyarapíthatják Sopron sportjának dicsőségfalát. Hiszen ahogy az átadón is elhangzott, nem csak a labdarúgás és a kosárlabda, hanem minden sportág fontos a város számára, így a városvezetés azon is dolgozik, hogy a támogatás elérjen mindenhova. L.L.ZS.

Korszerűbb lett Sopron tömegközlekedése

A kormány és az Európai Unió jelentős támogatásának köszönhetően tovább fejlődött Sopron tömegközlekedése, amely így ma már a XXI. század elvárásainak megfelelő szolgáltatásokkal várja az utasait. A helyi tömegközlekedés fejlesztése érdekében a Kisalföld Volán Zrt. és Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata a „Helyi és helyközi közlekedés integrációja Sopronban és vonzáskörzetében” címmel sikeres pályázatot nyújtott be, aminek köszönhetően tovább korszerűsödhetett városunkban az autóbusz-közlekedés, ezzel is növelve az utaselégedettség színvonalát. A főbb eredmények: A fertő-tavi végállomáson egy olyan utastájékoztató rendszer telepítése, amely a buszközlekedés mellett a hajóközlekedésről is tájékoztatást ad. Olyan új forgalomirányító központ kiépítése a soproni autóbusz-állomáson, amely biztosítja a diszpécseri szolgálat zavartalan működését és helyet ad az operatív irányító személyzetnek, valamint az integrált személyforgalom vezetésének is. Újabb 23 helyszínen autóbuszmegállók átépítése, felújítása, valamint szigetek, buszfordulók kialakítása. Több helyszínen vakvezető sávok valamint kerékpársávok kiépítése. Olyan elektronikus forgalomirányítási rendszer kialakítása, amely a változó körülményeket is rugalmasan képes követni. „Zöld út” kérés kiterjesztése 47 járműre. Az utastájékoztatás fejlesztése a járműveken, megállókban és a pályaudvaron. A járműveken fedélzeti számítógépek, hangosításhoz szükséges eszközök beépítése. A megállókban (4 helyszínen) dinamikus utastájékoztató oszlopok kihelyezése. A pályaudvaron a központ számítógépekkel való felszerelése, a hangos és vizuális utastájékoztatás fejlesztése. A Kisalföld Volán Zrt. és a Dreschler Hajózási Kft, valamint a Kisalföld Volán Zrt., a Vasi Volán Zrt. és a Zala Volán Zrt. egyes menetrendjeinek összehangolása. A projekt teljes költsége 371,7 millió forint, melyből a kormány támogatása közel 316 millió forint volt, a Kisalföld Volán Zrt. mintegy 37 millió-, és Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata 18 millió forintos önrésszel járult hozzá. L.L.ZS.

tovább:
Korszerűbb lett Sopron tömegközlekedése

Gőbl Gábor (Jobbik): „A nagyáruházak vasárnapi nyitva tartása után nyereségadót fogunk kivetni.”

A Deák téren tartott sajtótájékoztatót Gőbl Gábor a Jobbik soproni polgármester jelöltje, aki az önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok felújításáról, a rendvédelem, a büntetés végrehajtás területén dolgozók, az egészségügyi és a pedagógusi pályát választók bérezéséről is beszélt, megjelölve azokat az anyagi forrásokat is, amelyek ezek rendezésére fedezetet biztosítanának. – Elfogadhatatlannak tartom, hogy csak azért mert az EU pályázat kiírásai között nem szerepel önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok felújítására program, a FIDESZ-es városvezetésnek 8 év alatt esze ágában sem volt a leromlott nívójú lakások a korszerűsítésére pénzt áldozni. Ilyen lakásokba pedig normális ember értelemszerűen nem szívesen költözik. A Jobbik terve az, hogy 5 év alatt legalább 500 önkormányzati lakást újítson fel az általa vezetett önkormányzat. A lakásokat nem piaci alapon kívánjuk bérbe adni, hanem szociális alapon és kizárólag a soproni közösséget szolgáló és sajnos alulfizetett hivatást választók számára – mondta Gőbl. – Köztudott, hogy a központi költségvetést gúzsba köti az éves 1300 milliárd Ft-os kamatteher, amely összeg szolgalelkű megfizetése a jelenlegi kormánynál is az első számú tétel. Ezért nincsenek megfelelően megfizetve rendvédelem, a büntetés végrehajtás területén és az egészségügyi, pedagógiai hivatást vállalók! A lakás felújításokhoz szükséges évi 500 milliós forrást szükséges átcsoportosításokkal biztosítani lehet a jelenlegi 18 milliárdos költségvetésből is. De tervünk megvalósításához biztos fedezetet jelent az is, ha megadóztatjuk az 500 négyzetméternél nagyobb áruházak vasárnapi nyitva tartásából fakadó nyereségét. – hangzott el a jobbikos polgármester jelölt sajtótájékoztatóján. L.L.ZS.

tovább:
Gőbl Gábor (Jobbik): „A nagyáruházak vasárnapi nyitva tartása után nyereségadót fogunk kivetni.”