A Fertőnél izzadnak a legtöbbet

Nem véletlenül nevezik a térség (egy részét) Napországnak, egy évben itt elég sokat süt a Nap, persze ebből automatikusan nem következne a hőség is, de idén ez is bekövetkezett. Most, az idei negyedik hőhullám idején érdekes adatokat tettek közzé. A ZAMG (Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik) információi szerint a Fertő tó keleti partján, a Fertőzugban, Mosontarcsán (Andau) volt idén Ausztriában a legtöbb hőségnap. És ebben még nincs benne az eheti hőhullám! A településen a 2017-es nyár eddig eltelt 2 hónapjában 30 hőségnapot mértek. Hőségnap alatt egyébként azokat a napokat értjük, amikor a maximum hőmérséklet eléri a 30 Celsius-fokot. Alig van lemaradva mögötte Burgenland tartomány székhelye, Kismarton, ahol már 29 hőségnap volt idén, de ebben sem szerepel még az eheti hőhullám. A térségben átlagosan 20 hőségnappal szoktak számolni egy évben. Hogy 2017 egy abszolút rekordot is hoz-e, azt még nehéz megsaccolni. 2003-ban ugyanis szintén Mosontarcsán 52 hőségnap volt, amitől azért még messze állunk.

tovább:
A Fertőnél izzadnak a legtöbbet

Tilos volt fürdeni a Fertőben

Nem, nem a neve miatt és nem is a tó egész területén. Bár ha egy ilyen egybefüggő, állóvíznél valami probléma jelentkezik, az jó eséllyel tovább is terjed a tó többi részére, most viszont úgy tűnik, ez mégsem következik be. A Fertő tó vizét rendszeresen ellenőrzi az osztrák AGES (Egészségért és Élelmezésbiztonságért Ügynökség). A mérések során az enterococcus-baktériumok többször is túllépték a határértéket, azaz a 400 PW-t. A védenyi (Weiden am See) strandon július 10-én 514-es értéket mértek, de aztán 18-án már 2444 PW-t, ami egyértelműen túllépi a határértéket. A Nezsideri járási elöljáróság ezért az elmúlt hétvégére, azaz szombatra és vasárnapra fürdési tilalmat vezetett be a strandon. Az enterococcus-baktériumok tulajdonképpen ártalmatlan baktériumok, amelyek a vastagbélflóra állandó részét képezik. Azonban ha a vízben túl sok van belőlük, az a víz szennyezettségére utal. A legutóbbi mérések során a mért érték (195 PW) már nem haladta meg a határértéket, ezért a fürdési tilalmat mától, július 24-étől visszavonták . A fürdő területén a víz minősége jelenleg kiváló, de természetesen a tó teljes területén folyamatosan végeznek méréseket a vízminőség ellenőrzése miatt. Kiemelt fotó: IkvaHír archívum

tovább:
Tilos volt fürdeni a Fertőben

49 táblát tulajdonított el a 19 éves tolvaj

A Burgenlandi Tartományi Rendőrség elfogta azt a 19 éves fiatalembert, aki hosszú ideje lopkodott közlekedési táblákat, helységnévtáblákat a Fertő tó északi részén több településen. Tettét féltékenységgel indokolta, valamint azzal, hogy kedve volt lopni. Fotó: Landespolizeidirektion Burgenland Nagyjából 2 hete lett figyelmes a rendőrség a Nezsideri járásban (Bezirk Neusiedl am See) történt sorozatos táblalopásokra. Eltulajdonításra kerültek többek között helységnévtáblák Köpcsényből/Kittsee és Lajtakörtvélyesről/Pama. Eleinte sötétben tapogatóztak a nyomozók, de egy múlt hét közepi lopás után nyomra akadtak. Kiderült: a bűntett elkövetője egy 19 éves fiatal férfi, aki a Nezsideri járásban él. „Az elkövető a lopás iránt érzett vágyból és a barátnőjére való féltékenysége miatt követte el tettét. Azokat a táblákat, amiket nem tudott leszerelni, megrongálta, néhol pedig obszcén rajzokat firkált rájuk“ -mondta el Wolfgang Bachkönig, rendőrségi szóvivő. Fotó: Landespolizeidirektion Burgenland Az eltulajdonított táblákat egy családtag házának padlására rejtette. Összesen 49 táblát lopott a férfi, helységnévtáblák mellett közlekedési jelzéseket és figyelmeztető táblákat is. Az elkövetőt előállították, az okozott kár több, mint ezer euró. (LPD Burgenland/ORF Volksgruppen)

tovább:
49 táblát tulajdonított el a 19 éves tolvaj

Úrnapi hajós békekörmenetet tartottak a Fertő tavon

Vasárnap Úrnapja alkalmából az Európai Borlovagrend közremködésével immáron 13. alkalommal tartottak hajós körmenetet. A körmenet során a Fertő tóról a négy égtájt szimbolizálva érkeztek hajók, melyek a tó egyik nevezetes pontjánál, a határvonal egyik töréspontjában elhelyezkedő mesterséges szigetnél, azaz a B0 határkőnél és az azon elhelyezett békekeresztnél találkoztak. Itt a résztvevők közösen megemlékeztek a vasfüggöny leomlásáról. Ez után mind a négy hajó félrevonult a közeli nádas szélére, majd Istentisztelet, illetve hagyományőrző bemutatóra került sor. Ez után a négy hajóból kettő Fertőmeggyesre indult. Az eseményen a határ mintkét oldaláról fúvószenekarok, hagyományőrzők vettek részt, ahogy az Istentisztelet is magyar és német nyelven zajlott. TELJES KÉPGALÉRIA ITT! VIDEÓ MEG ITT:

tovább:
Úrnapi hajós békekörmenetet tartottak a Fertő tavon

A Fertőn halt meg egy vitorlázó

Egy bécsi pár férfi tagja fulladt bele tegnap a Fertő tóba. A 85 éves bécsi férfi 81 éves élettársával indult a Fertő tóra vitorlázni Fertőszéleskútra (Breitenbrunn). Kihajóztak, majd mikor visszatértek a kikötőbe, a vitorláshajó valamiért a nádasban kötött ki. Mindketten megpróbálták kihúzni onnan, sikertelenül. A nő visszamászott a vitorlásra, párját azonban már nem találta sehol. Segítséget kért, nem sokkal később azonban meglátta a férfi élettelen testét a vízfelszínen. A vízimentők és egy rendőrségi csónak is a helyszínre sietett, az újraélesztés azonban nem járt sikerrel, a kiérkező mentősök már csak a halál beálltát tudták megállapítani, melyet szívroham okozott. Fotónk illusztráció.

tovább:
A Fertőn halt meg egy vitorlázó