Óriási bravúr!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 12/6, Holt 6, Coleman 15, Krivacevic 21, Tamane 8 Cs.: Eördögh 4, Németh 1, Fűrész 5/3’ROS CASARES Valencia: Lawson 3/3, Vesela 1, Douglas 16/3, Brunson 23, Lima 11 Cs.: Fernandez 13, Martinez 3, Abromaite -, Borges -‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 26/44 59% ill. 23/38 61% ‘3-pontos dobószázalék: 3/7 43% ill. 2/13 15% ‘Büntető dobószázalék: 11/14 79% ill. 18/22 82%’Lepattanó: 21 (Tamane 6) ill. 29 (Brunson 13)’Gólpassz: 11 (Tamane 5) ill. 6’Szerzett labda: 5 (Coleman 3) ill. 6 (Brunson 3)’Eladott labda: 13 ill. 15’Falt: 22 ill. 17”Furcsa érzése volt a mérkőzéseinkre járóknak 18 óra tájékában. Ilyenkor általában már a labda feldobására készülnek a felek, most azonban a késői, fél nyolcas kezdés miatt csak az igazán fanatikusok érkeztek meg a csarnokba. Ők is a lelátó helyett inkább a büfé felé kanyarodtak, ahol a másik magyar csapat, a Pécs Euroliga mérkőzését lehetett nyomon követni. A frissen igazolt Horti Dóra mellett – ma még csak szurkolóként, civilben foglalt helyet a kispadon – több prominens személyiség is tiszteletét tette a mérkőzésen, köztük Sopron Megyei Jogú Város Polgármestere, dr. Fodor Tamás, illetve az MKOSZ elnöke, Szalay Ferenc. Természetesen legfőbb támogatóink és vendégeik is izgatottan várták a visszavágót. Sajnos a lelátón akadtak üres helyek, melyben minden bizonnyal közrejátszott a késői kezdés, és az első mérkőzés nagy különbségű veresége. Bíztunk benne, hogy ma este szebbik arcát mutatja majd csapatunk. ‘Mindenesetre az első kosarakat a betegségéből felépült, de még csúnyán köhögő kapitányunk, Honti Kata szerezte! A második perc végén Brunson révén beköszöntek a szoros emberfogással fellépő vendégek is (5-2). Ebben a kemény őrizetben nem volt egyszerű tiszta helyzetbe kerülni. Mi ezt azért hellyel-közzel megoldottuk, de a lehetőségek közül több is kimaradt. Brunson ma is rendkívül keményen lépet fel, melyből sok labdát kiharcolt magának (6. perc 7-6). A 6. percben Zane szenvedte meg az amerikai néha már-már brutális fellépését. A vendégek a megszerzett labdákból azonnal indultak, igyekezve könnyű találatokkal befejezni az akcióikat (8. perc 11-10). Lima egy ilyen helyzetből elért ziccere eredményezett a 9. percben spanyol …