Tűztorony órája reload

Vigyázzatok! Már nem lehet arra hivatkozni, ha elkéstek valahonnan, hogy nem működik a Tűztorony órája! Városunk egyik jelképének órája elindult! Sopron Önkormányzata az alábbi sorokkal számolt be erről a jó hírről a közösségi portálon: “Ebben az esős, borús időben egy jó hír azoknak, akik aggódtak a Tűztorony órája miatt: újra működik! A meghibásodást az okozta, hogy a harangot működtető egyik kovácsoltvas elem eltörött, és olyan szerencsétlen helyen akadt el, hogy miatta “leégett” az óra motorja. Mert ami elromolhat, az el is romlik. Üdv, Murphy ” fotók: IkvaHír archív L.L.ZS.

tovább:
Tűztorony órája reload

Újabb baleset a Pozsonyi úton

Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Sopron belterületén 2014. május 10-én 22 óra 30 perckor a Fertőrákos irányába közlekedő személygépkocsi vezetője figyelmetlensége miatt későn észlelte az úttesten áthaladni szándékozó gyalogost és fékezése ellenére elütötte. A sofőrrel szemben alkalmazott alkoholszondás ellenőrzés pozitív értéket mutatott, ezért a rendőrök vérvételre előállították. Az autó vezetője elismerte, hogy alkoholt fogyasztott. A 41 éves gyalogost a mentők életveszélyes sérülésekkel szállították a Soproni kórházba, ahol 2014. május 11-én este életét vesztette. A Soproni Rendőrkapitányság halálos közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, szakértő bevonásával folytatja a vizsgálatot S. Szabolcs 38 éves soproni lakos ellen. forrás:police.hu Sajnos nem ez az első baleset ezen az útszakaszon, a sok rendőri ellenőrzés ellenére sem.  Esetleg egy gyalogátkelőhely telepítése is hasznos volna, talán valami hasonló megoldással, mint az alábbi fotón és a baleset-megelőzésnek is adnánk egy esélyt! L.L.ZS.

tovább:
Újabb baleset a Pozsonyi úton