Megújult a Szent Kereszt Kápolna

A vasárnapi szentmisét követően a Szent Mihály templomból indultak el a hívők Horváth Imre városplébános vezetésével a Virágvölgybe, hogy felszenteljék a felújított Szent Kereszt Kápolnát. A helyi védettségű kápolna a Városplébánia és az önkormányzat összefogásával valósult meg.

tovább:
Megújult a Szent Kereszt Kápolna

Szent István: nagy erőközpont, akiből a törvény kiárad

Szent István nagysága abban van, hogy örökérvényű útmutatást adott nemzetének. Olyan törvényeket, amelyeket nemzetünk ősi hagyományaiból és a kereszténység erkölcsi alapelveiből ötvözött!Ezen törvények szellemében őrizhetjük csak meg emberi és nemzeti függetlenségünket, identitásunkat és jövőképünket, hitünket – mondta dr. Fodor Tamás ünnepi beszédében a Szent István Napi városi ünnepségen.

tovább:
Szent István: nagy erőközpont, akiből a törvény kiárad

Felemelő és méltóságteljes megyei ünnepség Szent István király ünnepén

Sopronban tartotta augusztus 19-én a megyei önkormányzat az ünnepi közgyűlését államalapító Szent István ünnepe alkalmából. A megyei Szent István ünnepségen a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat kitüntetéseit is átadták.

tovább:
Felemelő és méltóságteljes megyei ünnepség Szent István király ünnepén

A megye idei kitüntetettjei

Sokéves hagyományt folytatott a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat azzal, hogy az augusztus 20-a alkalmából rendezett ünnepi közgyűlésen rangos megyei elismeréseket is átadtak. Ezúttal a soproni Szent István plébánia adott helyet a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat és Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata közös ünnepi programjának, melynek keretében dr. Szakács Imre, a megyei közgyűlés elnöke nyújtotta át az elismeréseket az arra érdemeseknek.

tovább:
A megye idei kitüntetettjei

Önök a mi gazdagságunk!

Ma is országot kell építeni, mindenkire szükség van, mindenki munkájára számítunk. A felemelkdés záloga az az egység, amelyről az elmúlt időszakban is tanúságot tettek a magyarok. Elindultunk az országépítő úton, új törvényekkel, összefogással – mondta Firtl Mátyás a Szent István ünnepséget követő pohárköszöntőjében a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban.

tovább:
Önök a mi gazdagságunk!