Sopron nem az Angyalok városa!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Semsei -, Eördögh 13/3, Holt 11, Milovanovic 8/3, Horti 15/3 Cs.: Honti 17/3, Krivacevic 4, Varga -, Miljkovic 6/3’Good Angels Kosice: Kostaki 7, Hrickova 6, Kupcikova 8, Dupree 24/6, Lisina 5 Cs.: Kovacova -, Carnoka 2, Crossley 11/9, Michulkova -‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 20/37 54% ill. 19/34 56% ‘3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 5/14 36% ‘Büntető dobószázalék: 19/23 83% ill. 10/17 59%’Lepattanó: 29 (Horti 6) ill. 29 (Dupree 10)’Gólpassz: 13 (Honti 5) ill. 2’Szerzett labda: 9 ill. 6’Eladott labda: 10 ill. 19’Falt: 18 ill. 21’Székely Norbert hangja nem sokat javult a mérkőzés kezdetéig, ugyanakkor jó hírnek számított, hogy Tina kezéről lekerült a gipsz, így, ha nem is problémáktól mentesen, de mindenki készen állt a bevetésre. A túloldalon is adódtak gondjai a vendégek mesterének, de láthatóan jó kedvűen várták a találkozót. Eggyel több amerikaival érkezett a Kassa, de elmondták, hogy hamarosan a társait ma még csak kintről figyelő Lawless is játszhat, mivel kérvényezték számára a szlovák állampolgárságot, mely két héten belül el is készül… Így is erősnek tűnt a vendégek sora. Elég ha csak az amerikai Dupreere gondolunk, aki a kedd esti edzés végén egy rögtönzött zsákoló bemutatót is tartott csapattársai nagy örömére. ‘A magyar szurkolók által elénekelt Himnusz után, 18 órakor a játékvezetői hármas – akik közül ketten is hölgyek voltak – sípszavára elrajtolt az Euroliga 2009/2010-es szezonja! A 15. másodpercben Dupree mindkét büntetőjét elrontotta, viszont Dodi egy lepattanó után eredményes volt, így ő szerezte az évad első Euroliga pontjait az ARÉNA falai között. Székely Norbert némán járt-kelt a kispad mellett (orvosa tanácsára nem tehetett mást), de minden mozdulatán, arckifejezésén látszott, mennyire együtt lélegzik a csapattal. A 3. percben Amber egyéni akciója után 5 ponttal megugrottunk, de Dupree egy jól helyezett triplával közelebb hozta csapatát (7-5). A 4. percben ritka jelenetnek lehettünk szemtanúi: Edó és a lengyel játékvezető futtában összefejelt. Szerencsére mindketten megúszták kisebb fejfájással az esetet. A palánkok alatt nem voltunk elég határozottak, így hamar egalizáltak, majd előnyhöz jutottak a vendégek (8. perc 11-13). Érkezett egy speciális kötéssel a …