Ma mások villogtak Bonner helyett

Perfumerias Avenida: Xargay 6, Fernandez 22/3, Feaster 11/9, Bonner 10, De Souza 4 Cs.: Sanchez 10/3, Vajda 10, Pascua 2, Freixanet 3’UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 10, Zavecz 3, Kurasova 13/3, Krnjic 9, Horti 7 Cs.: Fűrész D. 8, Krivacevic 5/3, Szabó F. 4”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 30/61 49% ill. 20/56 36%’3-pontos dobószázalék: 5/14 36% ill. 2/7 29%’Büntető dobószázalék: 13/13 100% ill. 17/23 74%’Gólpassz: 15 (Fernandez, Xargay 4-4) ill. 11 (Horti 4)’Lepattanó: 35 (Bonner 9) ill. 33 (Horti 9) ‘Szerzett labda: 9 ill. 5 ‘Eladott labda: 14 ill. 18’Fault: 22 ill. 18 ”A Hűség Napja a távoli Salamanca városában érte utol lányainkat. Az első mérkőzésen Sopronban nyert a címvédő, mely azóta tovább erősödött Erika De Souza érkeztével. Nem mi számítottunk tehát a találkozó esélyesének, de ahogy Székely Norbert is fogalmazott: “Mindig a győzelem reményével kell pályára lépni!”‘Bonner ott folytatta, ahol még Sopronban abbahagyta. Bő fél perc alatt dobott 4 pontjával bekezdtek a hazaiak. Több elpuskázott támadás után a második perc végén Zsófi révén megszületett az első kosarunk (4-2). A következő mozzanatok is hozzá fűződtek, de ezek nem nekünk kedveztek. Alig több, mint 10 másodperc leforgása alatt két személyi hibát is ítéletek Zsófi ellen. Fűrész Dia jelentkezett játékra, aki három precíz dobással hívta fel magára a figyelmet (5. perc 10-8)! A 8. perchez érkezve – Szasa két villanásával – tovább csökkentettük a különbséget (13-12). Sőt, a 9. percben már mi vezettünk, ráadásul három egységgel (13-16). Nyolc egymást követő pontunkra Fernandez reagált, de Szasa egy triplát is tartogatott még a hazaiaknak. A negyed végén még Sanchez juttatott célba két büntetőt, de a hátralevő 13 másodperc elegendő volt Zsófinak, hogy beleálljon egy tempóba (17-21). Jól játszottunk, egyedül Zsófi és Dodi korai két-két faultja miatt aggódhattunk. ‘Majdnem három percig várni kellett a következő találatra. Végül Sara büntetője és aminek kevésbé örültünk, Feaster triplája törte meg a csendet (13. perc 20-22). Mindez csak átmeneti volt. A következő pontokra ismét várni kellett. A 15. percben Szabó Fanni ért el kosarat, melyet megint csak egy spanyol tripla követett. Ismét Feaster volt, …