Ma a vereségért is járt taps

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 16/3, Zavecz 7, Kurasova 13, Krivacevic 13, Horti 4 Cs.: Krnjic 5, Fűrész 16, Szabó F. 2, Licskai -‘Orenburg: Berseneva -, Danilochkina 21/18, Ovcharenko 1, Verameyenka 21/3, Zakalyuzhnaya 15 Cs.: Brunson 12, Zhedik 5, Ruzanova 3/3”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 26/54 48% ill. 27/58 47%’3 pontos dobószázalék: 1/11 9% ill. 8/18 44%’Büntető dobószázalék: 23/27 85% ill. 16/21 76%’Lepattanó: 29 (Krnjic 8) ill. 28 (Brunson 8)’Gólpassz: 13 (Fűrész 4) ill. 13 (Berseneva, Zhedik 4-4)’Szerzett labda: 11 (Zavecz 3) ill. 6 (Verameyenka 2)’Eladott labda: 13 ill. 16’Személyi hiba: 23 ill. 23”Kedden este még nem volt Sopronban, ám szerda reggel már befutott, egyenesen az Államokból, a bivalyerős Rebekkah Brunson, akiről tavaly kellemetlen emlékeink voltak. Vele még tovább növekedett az amúgy is magas orosz sor. Nálunk egyedül Hanna megfázása okozott kellemetlenségeket, de ezzel együtt készen álltunk meglepetést okozni vendégeinknek.’ Székely Norbert a mérkőzés előtt gyors támadásokat és pontos védekezést kért játékosaitól. Az első támadások ennek jegyében teltek (3. perc 6-0). Két és fél perc után megszületett az első orosz pont. Verameyenka dobta át egy szép mozdulattal védőjét. Ellenfelünk érthetően folyton kereste a mezőny fölé magasodó centereit, akik ha megkapták a labdát a palánk alatt, akkor már lehetett is beírni az orosz pontokat. Ha pedig nem ment bent, akkor kintről veszélyeztettek. Egy ilyen alkalommal, a 6. percben, a legutóbbi EB Legjobb Játékosának választott Danilochkina triplájával már ellenfelünknél volt az előny (10-12). A vezetést megbecsülték, és a negyed végéig nem is engedték ki a kezük közül. Pedig volt esélyünk kosárral zárni az első 10 percet, de Dodi labdája kiugrott a gyűrűből (13-18). ‘Zónából szereztünk labdát a folytatásban, mely jó húzásnak bizonyult! Ugyan támadásban akadozott a gépezet, de már több mint 3 perc telt el a negyedből, amikor még mindig pont nélkül álltak a vendégek (14. perc 17-18). A negyed közepén aztán Danilochkina villant a hármason túlról, ráadásul még szabálytalankodtunk is vele. Négy pontot kaptunk egy támadásból, mely elég rossz üzletnek bizonyult. Ovharenko egy heves, ám buta reklamálással kiharcolt magának egy technikat, nekünk pedig adott…