Kellett a játék a Valencia előtt

MKB-EUROLEASING SOPRON: Fűrész 6, Holt 16, Coleman 13, Licskai 13, Tamane 18 Cs.: Eördögh 10, Németh B. 3, Varga Zs. 12, Szabó F. 10/3, Czinder 5/3, Böröndy 2’Ceglédi EKK: Orbán 19/6, Danóczy 4, Ruttner 3/3, Baksa 7, Pap 10 Cs.: Szabó B. 1, Nagy -, Filipowitz D. -, Filipowitz V. -, Kobolák 1, Szabó D. 2”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 36/57 63% ill. 15/48 31%’3-pontos dobószázalék: 2/4 50% ill. 3/9 33%’Büntető dobószázalék: 34/41 83% ill. 14/18 78%’Gólpassz: 23 (Coleman 4) ill. 5 (Baksa 5)’Lepattanó: 35 (Tamane 10) ill. 20’Szerzett labda: 23 (Tamane 8) ill. 6 (Danóczy 2)’Eladott labda: 12 ill. 25’Fault: 16 ill. 25’IBM: 162 (Tamane 39) ill. 6 (Orbán 16)”A lázas beteg Honti Kata távollétében Amber Holt kezébe került a kapitányi pálca a Cegléd elleni bajnokin, ahol idén először láthattuk ismét csapatunk színeiben Németh Bernadettet. Újra a társakkal melegített a műtétjéből felépült Szabó Fanni is. ‘Az első pontunkat egy junior, a héten betegeskedő Tina helyét a kezdőben átvevő, Licskai Zsófi szerezte büntetőből. Székely Norbert nagy nyomást kért játékosaitól védekezésben, melyre a Valencia mérkőzés tükrében nagy szükség volt. A látottakkal azonban egyáltalán nem volt elégedett vezetőedzőnk, és az 5. percben hármas cserére szánta el magát. Zsófi, Edó és Betty jelentkezett játékra (15-12). Pörgősebb lett valamivel a játékunk, de védekezésben most is rengeteget hibáztunk, mely érthetően többször kiverte a biztosítékot szakvezetésünknél (10. perc 33-23). A második negyedben már dícséretből is kijutott a lányoknak. Feljavult a védekezésünk, a Cegléd hosszú percekig nem ért el kosarat (15. perc 43-24). A 17. percben Ruttner egy utolsó másodperces palánkos triplával szerezte meg csapata számára az első mezőny kosarat a negyed során, melyet Marissa zárt egy pontos dobással (56-33). ‘A szünet után gyors kontrákkal operálva növeltük előnyünket (24. perc 66-36). A negyed közepén átálltunk zónára, mellyel már a keddi Euroliga mérkőzésre gyakoroltunk. Rendre szereztük a labdákat, melyekből gyors támadás vezetésekbe mentünk át. Az akciók nagy részét könnyű kosarakkal zártuk (28. perc 81-40). A 29. percben Böröndy Vivi és Czinder Adri is lehetőséghez jutott. Előbbi első megmozdulása rögtön egy szép tripla volt. A záró…