Ez elég egyértelmű volt

PÉCS 2010: Iványi 6/3, Fegyverneky 17/6, Quigley 25/15, Nagy-Bujdosó 11/3, Griffin 7 Cs.: Krnjic 11, Sarok 1, Keller -, Raksányi 3, Horváth L. -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 11/3, Fűrész -, Holt 2, Krivacevic 17, Tamane 4 Cs.: Coleman 1, Horti 8, Eördögh -, Németh 7/3, Varga Zs. -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 31/59 53% ill. 17/59 29%’3-pontos dobószázalék: 9/18 50% ill. 2/11 18%’Büntető dobószázalék: 10/16 62% ill. 14/21 67%’Gólpassz: 18 (Iványi 6) ill. 8 (Honti 3) ‘Lepattanó: 38 (Iványi 9) ill. 26 (Holt 7)’Szerzett labda: 12 (Griffin 3) ill. 14 (Holt 4)’Eladott labda: 15 ill. 19’Fault: 23 ill. 19 ‘IBM: 119 (Quigley 31) ill. 53 (Krivacevic 23)”A bajnoki alapszakasz elsőségért lépett pályára csapatunk szombaton kora délután a pécsi csarnokban. A képlet egyszerű volt, a győztes várhatta pályaelőnyből a rájátszást. A két euroligás csapat csúcsrangadója minden bizonnyal sok semleges nézőt is a képernyők elé vonzott, és biztosan Sopronban is a TV előtt szorítottak kedvenceikért a szurkolók, legyen szó akár egy hotel recepciósáról, vagy akár egy fuvarszervezőről. Azért Pécsett sem maradtunk magunkra! Úgy 25-30 lelkes soproni szurkoló kísérte el csapatunkat a baranyai megyeszékhelyre. A derékbántalmaival hosszabb ideje küzdő Marissa már jelentkezett játékra, de a kezdőbe még nem nevezte vezetőedzőnk.’A kapkodó, ideges támadás vezetések után előbb Fegyverneky Zsófi, majd Honti Kata szerezte a találkozó első pontjait. Kata átadását Zane váltotta kosárra a 2. perc végén, mellyel már nálunk volt a minimális előny (4-2). Szépen hullottak a kosarak, mely a két, pontos védekezésre építő csapat mérkőzésein nem annyira megszokott (4. perc 9-9). Az 5. perc elején magasítottunk. Fűrész Diát Marissa Coleman váltotta a parketten. A negyed közepén érdekes jelenetet láthattunk. Quigley triplája célba ért, miközben egy faultot is fújtak a játékvezetők, így a kosár mellett, a labda is maradt a hazaiaknál. Másfél perc alatt 7 pontot rámolt be ellenfelünk, és meglépett 5 ponttal (17-12). Kissé beragadtunk az időközben zónára váltó pécsiekkel szemben. Székely Norbert nem is várt tovább az időkéréssel (7. perc 20-13). Sajnos a büntetőt nem dobhatta be játékosaink helyett. Ezen a téren az első negyedben nem villogtunk. A negyed végén ezzel…