Egy sípon múlt…

”MKB-EUROLEASING SOPRON – ROS VASARES Valencia 74-77 (18-17, 19-18, 19-10, 18-32)”MKB-EUROLEASING SOPRON: Kocsis 16/3, Horváth Zsuzsanna 4, Gorbunova 17, Blahuskova 20, MAtovic 13 Cs.: Csrny 2, Horváth Zsófia 2, Zsovár -”ROS CASARES Valencia: Powell 5, Aguilar 11/9, Mandic 4, Antibes 16, Alessandra 13 Cs.: Jordana 13/6, Podkovanikova 8, Montanana 7/3, Knezevic -”Rendkívül jól kezdtük a mérkőzést, nagyon hamar elléptünk ellenfelünktől. Habár a későbbiek folyamán a spanyol együttes faragott hátrányából, az első félidőben végig kézben tartottuk a találkozót. Egyedül az volt aggasztó, hogy a játékvezetők sípja a mi palánkunk alatt érzékenyebb volt, így minden kulcsemberünk 3 büntető hibával rendelkezett 20 perc után.”A szünetet követően fokozatosan növeltük előnyünket 10 pont fölé, miközben a negyed végére már valamennyi játékosunk 4 személyi hibával állt. A 37. percben 70-58-as vezetésünknél előbb a becserélt Matovicot, majd Csernyt és Horváth Zsuzsát is kifújták mintegy fél perc alatt a játékvezetők, sőt a reklamáló kispadunkat még egy technikaival is megjutalmazták. Ez fél perc alatt 2 spanyol támadást és 7 spanyol büntetőt eredményezett! 12 pontos megnyugtató előnyünk pillanatok alatt 3-ra csökkent. A pályán levő Kocsis, Zsovár, Horváth Zsófia, Blahuskova, Gorbunova 5-ösünk pedig nem tudta megtartani a 37 percen át őrzött előnyünket. Az utolsó percben a spanyolok átvették a vezetést, és megnyerték a találkozót.”A körbeveréseknek köszönhetően a tornát a rendező Ibiza nyerte, a Valencia, a Kassa és csapatunk előtt.”Együttesünk holnap ebéd után kel útra, és valamikor 18 óra után érkezik hazánkba. Edóról annyi jó hírünk van, hogy a műtét helyénél elhelyezkedő katétert a mai napon eltávolították, és Edó már kisebb sétára is vállalkozott.”A másik találkozón”Ibiza – Delta Kosice 71-60”