Bajnok a Pécs

MKB-EUROLEASING SOPRON: Toliver 8, Honti 34/9, Holt 4, Milovanovic 20/3, Horti 27 Cs.: Krivacevic -, Eördögh 3, Varga -‘MiZo-Pécs 2010: Iványi 12/3, Fegyverneky 10/3, Bujdosó 2, Sarok 2, Krnjic 13 Cs.: Túróczi 8, Quigley 34/12, Raksányi 14, Horváth L. 5 ‘Statisztika’Mezőny dobószázalék: 35/63 56% ill. 33/69 48% ‘3-pontos dobószázalék: 4/8 50% ill. 6/21 29% ‘Büntető dobószázalék: 22/32 69% ill. 28/32 88%’Lepattanó: 31 (Holt 11) ill. 37 (Túróczi 10) ‘Gólpassz: 21 ill. 14 ‘Szerzett labda: 11 ill. 10 ‘Eladott labda: 9 ill. 10’Falt: 29 ill. 30’IBM: 141 (Honti 47) ill. 141 (Quigley 36)’Régi kedves vendéget köszönthettünk a mérkőzés előtt. Egykori vezetőedzőnk, Natalia Hejkova jött el szurkolni csapatunknak a bajnoki döntő harmadik összecsapására, ahol csak a győzelemben gondolkodhattunk. Nálunk mindenki vállalta a játékot, az ellenfelünknél azonban Nicole Ohlde mellett Vajda Anna sem tartott társaival Sopronba.’Sajnos csupán háromnegyed ház volt, aki viszont töretlenül bízott a csapatban, az lelkesen buzdította is a lányokat. A pécsi szurkolók egy szektort megtöltöttek, bízva abban, hogy ma is nyernek, és bajnoki címet ünnepelhetnek.’Az első támadásokat mindkét oldal sikeresen fejezte be, a védekezés háttérbe szorult. Bosszankodott is rendesen a két vezetőedző. Bujdosó Nóra nem bírt a centereinkkel és szorgosan gyűjtögette a személyi hibákat. A 3. percben zónára váltottak a vendégek, de Jeca révén sikerült átdobnunk a védőfalat (9-7). Az első cserét a pécsiek követték el. Bujdosó helyére Túróczi érkezett. Védekezésben szorosabb őrizetre tértünk át, mely meghozta eredményét. Füzy Ákos időkérése egy 7-0-s sorozatunkat zárta le (4. perc 13-7). Krnjic brusztolt ki magának egy lepattanót, aminek 3 pont lett a jutalma. Székely Norbert is cserélt, Jeca helyett Tinát küldte játékba. Ellenfelünk a megszokott módon ezúttal is a fault határon vagy inkább azon túl védekezett, de mégis mi álltunk több személyi hibával… A kirobbanó formában lévő Alexandria Quigley színre lépése után gyorsan beköszönt, büntetőivel 2 pontra zárkózott fel a vendég együttes (6. perc 16-14). A 7. percben Raksányi büntetőivel utolért minket ellenfelünk, Horváth Lilla büntetőjével pedig a vezetést is magukhoz ragadták Iványiék (18-19). A labda nélküli faultoknál becsukták a szemüket …