A Népligetből léptünk be a döntőbe

Nanette-FTC: Darida 5/3, Ruják 6, Szlimák 5, Russai 8/6, Túróczi 2 Cs.: Fülöp -, Reiner 6, Hegedűs 2, Kiss G. 2, Somogyi A. 2’MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 6, Eördögh 3, Coleman 6, Krivacevic 15, Tamane 18 Cs.: Holt 2, Németh 2, Horti 8, Fűrész 2, Varga Zs. 1, Licskai 1, Szabó F. 2”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 11/41 27% ill. 22/56 39%’3-pontos dobószázalék: 3/19 16% ill. 1/3 33%’Büntető dobószázalék: 7/8 88% ill. 19/29 66%’Gólpassz: 7 ill. 13 (Tamane 4)’Lepattanó: 22 (Turóczi 6) ill. 41 (Tamane 11)’Szerzett labda: 15 (Ruják 5) ill. 12 (Tamane 4)’Eladott labda: 15 ill. 13’Fault: 20 ill. 14 ‘IBM: 12 (Darida 8) ill. 81 (Tamane 31)”Igen nehéz mérkőzés várt ránk pénteken a Magyar Kupa negyeddöntőjében, ahol egy mérkőzés dönt a továbbjutásról. Csapatunknak a veszélyes Ferencváros otthonában kellett ki-ki mérkőzést vívnia. ‘Az első kosarat Szlimák révén a hazaiak szerezték meg. Krivacevic Tina pontjaival tartottuk a lépést (3. perc 4-4). A negyed derekán Amber Holt váltotta Edót, aki mindjárt büntetőzhetett is, ám eredménytelenül. 6-4-es ferencvárosi vezetésnél azonban fordult a kocka! Egy 8-0-ás szakasszal kézbe vettük az irányítást (6-12). Előnyünk a 13. percre 8 pontosra duzzadt (12-20). 14-20 után ismét nagyobb sebességre kapcsolatunk és a palánk alatt tarthatatlan Tina vezérletével elléptünk a zöld-fehérektől. Farkas Sándor időkéréssel igyekezett kibillenteni minket a ritmusunkból (15. perc 14-27). Honti Kata triplával jelezte, nem állunk le! Sőt, a 18. percben Marissa már 20 pontosra növelte a különbséget (14-34). Pontos védekezésünkkel és gólerős támadásainkkal esélyt sem hagytunk a Fradinak. A hazaiak vesszőfutásának Russai Petra triplája vetett véget (17-36). A félidőre maradt a 20 pontos távolság (19-39). ‘A szünet után nem mozdultunk el a húszról, magabiztosan őriztük a megszerzett előnyünket. A palánkok alatti területet uraltuk, nem csoda, hogy majdnem kétszer annyi lepattanónál jártunk. Ráadásul az idő múlása is nekünk kedvezett. Biztos, ami biztos, ezt a játékrészt is behúztuk (30-56). A 32. percben Fűrész Dia büntetőjével már kétszer annyi dobott pontot számláltunk, mint a fővárosiak (30-60)! A hajrában a hazaiaknál a frissen igazolt Somogy Andi, nálunk pedig a juniorok is lehetőséget kaptak. …