A frissesség döntőnek bizonyult

SZEVIÉP-Szeged: Ciglar 13, Németh 22/12, Fűrész 15/9, Zherzherunova 5, Sipaviciute 18 Cs.: Laczi 4, Horváth 4, Vincze 4’MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 5, Honti 4, Holt 10/3, Milovanovic 15/3, Horti 12 Cs.: Krivacevic 7, Eördögh 18/9, Semsei -, Hadarics -, Varga Zs. 2 ‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 21/40 53% ill. 19/38 50% ‘3-pontos dobószázalék: 7/15 47% ill. 5/13 38% ‘Büntető dobószázalék: 22/30 73% ill. 20/24 83%’Lepattanó: 25 (Fűrész 9) ill. 27 (Holt 7)’Gólpassz: 16 (Fűrész 7) ill. 10 (Honti 5) ‘Szerzett labda: 11 (Németh 3) ill. 11’Eladott labda: 15 ill. 18’Fault: 21 ill. 22’IBM: 110 (Németh 26) ill. 93 (Eördögh 19) ‘A sérültek felépültek, a betegek felgyógyultak, így egyik oldalon sem okozott meglepetést a szakvezetők által kijelölt kezdő ötös. A két csapat formája alapján ellenfelünk volt a mérkőzés esélyese, de bíztunk benne, hogy meglepetést tudunk okozni.’Mindkét oldal egy-egy elhibázott távolival kezdett, majd Horti Dóra az ellene elkövetett szabálytalanságot követő büntetők egyikéből megszerezte csapatunknak a vezetést. Amber gondoskodott arról, hogy megszülessen az első tripla is (2. perc 0-4). A 3. perc végén Fűrész büntetőjével a hazaiaknál is megszületett az első pont. A 4. percben viszont még mindig mezőny kosár nélkül álltak, így Bencze Tamás időt kért (4. perc 1-8). Láthatóan agresszívabbá vált ellenfelünk játéka, akik a megszerzett labdákból két kosarat is elhelyeztek (6. perc 5-8). Nem engedtük azonban ki az irányítást a kezünkből, sőt 10 8. percre 10 pontra növeltük előnyünket (8. perc 9-19)! Fűrész Emő adott lendületet csapatának a bajban, és egy perc leforgása alatt megfelezték a hátrányukat (17-21).’Edó pontos triplájával a folytatás is jól indult számunkra. Fűrész Emővel továbbra sem bírtunk, gyakorlatilag ő tartotta ezekben a percekben a lelket a Szegedben. Semsei Barbara ugyanakkor rövid idő alatt 3 személyi hibát gyűjtött be, így hamar a kispadra kényszerült. Jött is Amber, aki hatékonyabban fogta már a szegediek rutinos játékosát. Zónával próbálkozott ellenfelünk, de Edó könnyedén átdobta a 6,25-ös vonalon túlról az előtte magasodó védőfalat (13. perc 19-27). A 15. percben Jeca maradt egyedül Zherzherunovával szemben, és majd 7 méterről szórt be egy triplát behúzódó védője meglepetésére. …