30 pontos vereségre 3 pontos győzelem

Két hete, első edzőmeccsünkön – akkor még csak két légióssal a sorainkban – 30 ponttal kikaptunk a ZTE vendégeként. Ma a Göcsej-kupán, kiegészülve a két mezőnyemberrel Pittsszel és Johnsonnal, egy fordulatos mérkőzésen jól kezdve, majd nagyot hajrázva legyőztük az egerszegieket
SKC-ZTE  95-92  (26-18, 32-32, 16-25, 21-17)
Göcsej-kupa, Zalaegerszeg

SKC: PITTS 23, JOHNSON 18/6, Takács 4, RIVERS 17/9, CARTER 23.
Cs.: SUPOLA 7, Werner, Élő.
Fordulatos játékkal indult az összecsapás, Melvin Johnson hármasára építve 7-2-re elléptünk, de utána egy 6-0-lal fordítottak a hazaiak. Pitts lépett elő és egy 8-2-vel ismét megugrottunk, de csakhamar utolértek minket a vendéglátók. 15-15 után magyar cserejátékosaink villantak, Molnár Marci triplával, Supi pedig duplával járult hozzá, hogy egy 11-3-as rohammal 8 pontos előnyt szereztünk a negyed végére.
Térfélcsere után ugyan próbált közelíteni a ZTE, de a szakasz közepéig nálunk volt az előny. Ekkor jött egy hullámvölgy, egy 9-0-lal  fordítottak a zalaiak. Eric Carter révén azért “kapcsoltunk”, a záró etap 1 pontos ZTE vezetésről indult.Ennek közepén 8 pontosra nőtt a hátrány, remekül dobtak a ZTE játékosai. Volt tartásunk, Pitts vezetésével egy 13-4-gyel bő 1 perccel a vége előtt, újra magunkhoz ragadtuk a vezetést. Az utolsó percben Demetre 4 büntetőt is dobhatott és nem remegett meg a keze, így legyőztük az ZTE-t.