Volt miért tapsolni!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Semsei 7/3, Honti 6, Eördögh 21/15, Milovanovic 22, Horti 5 Cs.: Krivacevic 21, Varga Zs. 7/3, Hadarics 5, Németh 4’Vasas-Csata: Szondy 17/3, Laklóth 2, Czank -, Fejes 2, Bagi 4 Cs.: Bajnóczi 5, Kovalcsik 4, Mansare 4, Győr 2”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 43/71 61% ill. 15/38 39%’3-pontos dobószázalék: 16/48 33% ill. 1/10 10%’Büntető dobószázalék: 5/8 62% ill. 7/11 64%’Lepattanó: 41 (Horti 9) ill. 19 (Szondy 5)’Gólpassz: 28 (Eördögh 7) ill. 4 (Laklóth 3)’Szerzett labda: 24 (Hadarics 5) ill. 13’Eladott labda: 12 ill. 25’Falt: 17 ill. 16’IBM: 165 (Eördögh 40) ill. 31 (Szondy 19)’Az első perctől fogva nagy lendülettel játszottunk, mely meghozta eredményét. Az ördögien kosarazó Edó vezérletével állva hagytuk a lelkes fővárosi fiatalokat, és a negyed végéig 29 pontos különbséget alakítottunk ki (33-5). A szünetig folytatódott a parádés játék, de ekkor több kimaradt könnyű ziccer is becsúszott a támadásokba. Láthatóan élveztük a játékot, melyet több ügyes, látványos megoldás is jelzett. Az utolsó percben a 100 ponthoz is közel jártunk, de végül stílszerűen Eördögh Edit triplája zárta a találkozót. Csapatkapitányunk 40 IBM ponttal vette ki részét a magabiztos sikerből. Hétfőn Szekszárdra utazunk, majd szerda este Oroszország felé vesszük az irányt, ahol a Jekatyerinburg, az USA válogatottja és a Prága társaságában veszünk részt egy erős nemzetközi tornán.’Székely Norbert: “Koncentráltabban és pontosabban játszottunk, mint a Szolnok elleni hazai idénnyitón.”