Veretlenül készülhetünk a Győr elleni rangadóra!

FTC: Englert 7/3, Szlimák 10/3, Süle 3/3, Turóczi 10, Hegedűs R. 6/6 Cs.: Ruják 3, Tamás R. 14/3, Kovács K. 5, Russai P. – ‘UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 15/3, Fűrész D. 8, Kurasova 14, Zavecz 6, Horti 10 Cs.: Krnjic 10, Szabó F. 9/3, Licskai -, Czank -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 10/31 32% ill. 25/57 44%’3-pontos dobószázalék: 6/20 30% ill. 2/5 40%’Büntető dobószázalék: 20/23 87% ill. 16/16 100%’Gólpassz: 12 (Szlimák 4) ill. 7 (Fűrész D. 4) ‘Lepattanó: 19 (Hegedűs 6) ill. 37 (Zavecz 12) ‘Szerzett labda: 13 ill. 19 (Fűrész 4) ‘Eladott labda: 18 ill. 18’Fault: 20 ill. 24 ‘IBM: 48 (Tamás R., Szlimák H. 16-16) ill. 80 (Zavecz 17)”A találkozót megelőző fradis kézis lányok magabiztos győzelme után abban bíztunk, hogy több örömre nem lesz módja a zöld-fehér híveknek. Az első percekben – a tüdőgyulladásban szenvedő Németh Bernadett nélkül – ezt éreztettük is ellenfelünkkel. Nyolc pontot dobtunk egyhuzamban, mire megérkezett az első hazai találat (4. perc 3-8). Hegedűs triplájától lendületbe jöttek Szlimákék. Utóbbi kosarával már csak 3 egység volt a különbség (6. perc 7-10). Mielőtt még felcsillant volna előttük a fordítás lehetősége, egy 11-0-ás három perccel alaposan megléptünk előlük (9. perc 7-21). A második negyed elején újra magunkra húztuk a zöldeket (13. perc 20-25). Az elkövetkező 5 percben inkább a hibák számának növelésére “összpontosított” a két fél (18. perc 24-29). A szünet előtt újra kosaraknak tapsolhattunk, de a különbség nem változott (30-35).’A félidő sem hozta meg számunkra a fellendülést. Sőt, Hegedűs triplájával a 23. percben már csak egy kosárnyi távolságra voltak tőlünk Englerték (33-35). A vezetést azonban most sem tudták átvenni. Előbb Dia büntetőkből, majd Dodi a palánk alól növelte pontjaink számát, melyhez Szasa is hozzátette a maga dupláját (24. perc 33-41). Dodi pedig ismét két számjegyűre növelte előnyünket (25. perc 33-43)! Az első félidő koreográfiáját, illetve a Ferencváros állományát ismerve nem dőlhettünk hátra. Szerencsére nem is tettük, és tartottuk a különbséget. Szabó Fanni triplája után nem sokkal időt is kért ellenfelünk (29. perc 40-52). Szasa indította meg ismét a pont-gyártást (32. perc 43-60)…