Újoncot avattunk a nyitányon

MKB-EUROLEASING VASAS: Pusztai -, Katona Sz. 4, Bajnóczi 2, Mansare A. 4, Határ 3 Cs.: Koch -, Mányoki 19/15, Barnai 4, Müller -, Gocsmann -‘UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 6, Zsovár 10, Zavecz 12, Milovanovic 28/6, Teilane 6 Cs.: Krnjic 11, Vágvölgyi 5, Licskai 8, Pál Sz. -, Böröndy V. 2, Weninger V. 1’Statisztika’2-pontos dobószázalék: 8/39 21% ill. 25/51 49%’3-pontos dobószázalék: 5/17 29% ill. 2/6 33%’Büntető dobószázalék: 5/9 56% ill. 33/42 79%’Lepattanó: 22 (Mansare 5) ill. 33 (Teilane 11)’Gólpassz: 11 (Koch, Katona 3-3) ill. 13 (Zsovár 3)’Szerzett labda: 11 (Határ 4) ill. 30 (Zavecz 7)’Eladott labda: 20 ill . 10’Fault: 27 ill. 13’IBM: -6 (Mányoki 15) ill. 135 (Milovanovic 34)’Testvér klubunkhoz, az MKB-EUROLEASING Vasas együtteséhez szólította a sorsolás együttesünket a bajnoki nyitányon.’Miután Krnjic Sara is meggyógyult, már csak Shenise Johnson hiányzott együttesünkből, mely az új, mutatós TUTA mezében futott ki a pasaréti parkettre. A szezon első pontjaira sem kellett sokat várni, melyeket a remek formában levő Jelena Milovanovic szállított. Az első 5 pontunkat az ő neve mellé írták, majd a városunkba hosszú évek után visszatért Zsovár Orsi is megszerezte első találatát csapatunk színeiben. Így tett nem sokkal később Anita Teilane is, aki tavaly még a Vasas erősségének számított (4. perc 0-10). Lelkes ellenfelünknél Bajnóczi köszönt be elsőként a negyed közepén. Székely Norbert megkezdte a cserélgetést is. Előbb Krnjic Sara, majd Vágvölgyi Petra jelentkezett játékra az asztalnál. Utóbbi egy büntetővel mindjárt 13-ra növelte pontjaink számát (6. perc 2-13). Legtöbbször csak személyi hiba árán tudták megállítani játékosainkat, így többször is büntetők miatt állt a játék. A 8. percben ismét egy volt Vasas játékosnak szólt a taps. Pál Szandra érkezett, most már zöld-sárgában (4-22). Őt követte Böröndy Vivien is, így már az első negyed során 10 játékosunk jutott szóhoz. A negyed utolsó találata Zavecz Hanna nevéhez fűződött (6-28). A folytatásban Licsi és Kiwi is feliratkozott a pontszerzők közé (12. perc 6-32). A 13. percben újoncot avattunk! Saját nevelésű játékosunk, a 15. életévét júniusban betöltött Weninger Virág kezdte meg első perceit a felnőtt mezőnyben, akinek ezúton is …