Pihentünk egyet az Orenburg előtt

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 6, Fűrész D. 8/6, Zavecz 4, Krivacevic 9, Horti 8 Cs.: Krnjic 18, Szabó F. 8/3, Licskai 12, Czank 6, Czinder 4, Böröndy 5, Doncsecs -‘CEKK: Cymmer 11/3, Orbán 23/3, Ruttner R. 5, Ruttner Zs. 2, Serbán 2 Cs.: Dobrowolska 17/12, Nagy N. -, Filipowicz D. -, Kobolák -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 24/58 41% ill. 19/54 35% ‘3-pontos dobószázalék: 3/7 43% ill. 6/16 38%’Büntető dobószázalék: 37/42 88% ill. 16/21 76%’Gólpassz: 14 ill. 10’Lepattanó: 40 (Krnjic 10) ill. 18 (Cymmer 6)’Szerzett labda: 16 (Zavecz 4) ill. 8’Eladott labda: 22 ill. 19’Fault: 24 ill. 30 ‘IBM: 106 (Krnjic 32) ill. 28 (Orbán 26)”A mai mérkőzésen nem tapsolhattunk Szasanak, mivel pihenőt kapott a szakmai vezetéstől.’Családias hangulatban, álmosan indult a mérkőzés (6. perc 8-6). Vezetőedzőnk a 8. percig bírta türelemmel a látottakat. Az időkérés során alaposan kieresztette hangját, melyen senki nem lepődött meg (13-13). Fel kellett valahogyan rázni szundikáló csapatunkat, mely hibát hibára halmozott az első negyed során. Veédekezésünk fel is javult, de támadásban még várni kellett a pontosabb megoldásokra (13. perc 22-15). A negyed második felében már jöttek a pontok is, így a szünetre 17 pontos előnnyel vonulhattunk vissza (40-23).’A második játékrészben sem ért minket túl sok izgalom. Ha nem is túl gyorsan, de azért növekedett a különbség (27. perc 56-32). A palánk alatt Sara egyeduralkodó volt. Pontok terén a mezőny előtt járt, és a lepattanók többsége is az ő kezében landolt (30. perc 73-40). A záró 10 perc elején jó védekezéssel és lendületes támadásokkal pillanatok alatt 80 pont közelébe jutottunk (79-40). Ekkor már csak a juniorok voltak a pályán, akiket Czank Timi fogott össze. Sőt, a 36. percben Timit Fanni váltotta, felállítva a szín junior sort (86-51). A Cegléd faragott hátrányából, a kicsik pedig további tapasztalatokat gyűjtöttek (88-60).’Folytatás szerdán az orosz Orenburg ellenében.