Percek alatt eldöntöttük

ZTE NKK: Szalay 13/3, Gensler 2, Vida 7, Szélesy 6/6, Michailova 4 Cs.: Czank 10, Varga Zs. 4, Ambrus -, Horváth Zs. 4 ‘UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 7/3, Zsovár 9/3, Zavecz 8, Milovanovic 21/3, Krnjic 16 Cs.: Böröndy V. 2, Teilane 3, Pál Sz. 3, Licskai -, Weninger V. -, Vágvölgyi 3’Statisztika’Mezőny dobószázalék: 19/54 35% ill. 24/62 39%’3-pontos dobószázalék: 3/12 25% ill. 3/17 18%’Lepattanó: 27 ill. 37 (Zavecz 8)’Gólpassz: 11 (Szélesy 3) ill. 14 (Fegyverneky 5)’Szerzett labda: 8 (Szalay 3) ill. 18 (Fegyverneky 7)’Eladott labda: 16 ill . 9’Fault: 28 ill. 20’IBM: 72 (Szalay 20) ill. 129 (Milovanovic 28)’Csapatunk és a ZTE együttesének mérkőzése zárta a Krasznai Ferenc Emléktornát, melynek tétje egyben a torna első helye volt, miután mindkét gárda legyőzte előzőleg a cseh Brno csapatát.’Az első perctől fogva határozottan léptünk fel és precíz védekezésünk ellen nem is tudott mit kezdeni a zalai csapat. A 8. percben, Jeca tripláját követően már 20 pont volt a különbség a felek között (2-22)! Nagyon jól mozogtunk, végig nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, és lendületes támadásokat vezettünk. A szorításból csupán a negyed végén jött ki a ZTE, de ekkor már csak Fegyverneky Zsófi volt pályán a kezdőnkből. 14 pont így is maradt a tetemes előnyünkből (10-24). A második negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, a 14 pontos különbség stabilizálódott (15. perc 16-30). A 16. percben a mindössze 15 éves Weninger Virágot is mélyvízbe dobta Székely Norbert vezetőedzőnk. A 18. percben újra 20 ponttal mentünk (20-40), melyből a szünetig kettőt faragott le a fehér mezes vendég csapat (27-45). ‘A második játékrészben már több hiba csúszott a játékba, de ezzel együtt magabiztosan tartottuk távol magunktól a ZTE gárdáját. 20 pont környékén mozgott az előnyünk, mely több, mint megnyugtató volt. A negyedik negyedet a legkisebbekkel kezdtük, akik kicsit bizonytalanul mozogtak. Székely Norbert tartott is nekik egy megnyugtató jellegű időkérést (38-60). Percekig nem esett pont egyik térfélen sem, majd Szélesy dobta át a védőfalunkat (35. perc 41-60). A hajrára nem maradt sok kérdés, a mérkőzés is eldőlt, de azért még pár szép megmozdulást láthattunk a lányoktól. A …