Megjött a tél, és jött hókotró is!

Decemberben már kaptunk egy kisebb előzetest abból, milyen is az igazi tél, most január elején ez egy kicsit látványosabban is bekövetkezett. Sopron környékén néhány centiméter hó hullott, ami elég volt arra, hogy szép fehér borítást kapjon a város. Beleértve természetesen az utakat is. A közösségi médiában megjelent infók vegyesek voltak, hétfő este azonban jómagam is szembesültem azzal, hogy bizony jár a hókotró. Tapasztalatom szerint főleg a belvárosi, illetve fontosabb közlekedési útvonalak voltak tiszták, a Várkerületen még a kerékpárút is le volt takarítva. A kevésbé frekventált, inkább lakóövezeti, illetve lakókörnyezeti utcákban már kevésbé volt jó az utak takarítottsága, viszont a járdák ott is nagyjából rendben voltak. Egy régi mondásom az most is érvényes, hogy minden utcában van egy olyan ház, ami előtt nincs eltakarítva a hó. Még akkor sem, ha az a ház amúgy lakatlan.

Még több kép az Instagramunkon!

The post Megjött a tél, és jött hókotró is! appeared first on Ikvahír.

Orbán Viktor: a háború, energia, migráció és a brüsszeli vagy a magyar út választása lesznek 2026 legfőbb kérdései

A liberális világrend korszaka 2025-ben lezárult, és megkezdődött a „nemzetek korszaka” – hangsúlyozta a miniszterelnök évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten. Orbán Viktor azt mondta, a brüsszeli és a magyar út között kell választania Magyarországnak a 2026-os parlamenti választáson, és az év nagy kérdései közé a háború mellett az energiát és a migrációt sorolta.

-->
43 / 9162141424344459 162