Nem volt más választásunk, ezek járványügyi szakkérdések, a szakemberek pedig azt mondták, hogy tragédia lesz, ezért szigorítani kellett – mondta el Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország című műsorában pénteken. A kormányfő hozzátette, hogy a későbbi, húsvéti nyitáshoz most zárni kellett.