Okos játékkal léptünk egyet céljaink felé

PÉCS 2010: Iványi 1, Fegyverneky 8, Quigley 6/6, Nagy-Bujdosó 4, Griffin 14/3 Cs.: Krnjic 4, Raksányi 8/3, Sarok 3, Palusna 4, Horváth L. 4, Keller -, Czirják – ‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 8/3, Coleman 11, Holt 10/3, Krivacevic 10, Tamane 15 Cs.: Németh B. 7/3, Horti 13/3, Varga Zs. 2, Fűrész D. 2, Licskai 2 ”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 17/61 28% ill. 29/54 54%’3-pontos dobószázalék: 4/17 24% ill. 4/11 36%’Büntető dobószázalék: 18/21 86% ill. 18/23 78%’Gólpassz: 10 (Iványi 4) ill. 12 (Németh B. 4)’Lepattanó: 31 (Iványi 8) ill. 34 (Tamane 10)’Szerzett labda: 12 (Griffin 5) ill. 12 (Holt 3)’Eladott labda: 15 ill. 14’Fault: 22 ill. 24 ‘IBM: 70 (Griffin 22) ill. 117 (Tamane 26)”Nyugodtan kijelenthetjük, bajnokavatásra készültek Pécsett. A párharc állását tekintve – 2-0 – ezen nem is csodálkoztunk. Már fél órával a mérkőzés előtt többen gyülekeztek a lelátón, mint egy héttel korábban a bemutatást megelőző percekben. Természetesen szerettünk volna még visszajönni Pécsre egy ötödik mérkőzésre, és egy busznyi soproni szurkoló is úgy gondolta, hogy ebben a törekvésünkben a helyszínen igyekszik támogatni buzdításával csapatunkat. ‘A mezőny emberek posztján két játékosunkat nélkülöztük vasárnap este. A mérkőzésre ugyan nevezve lettek, de a bicegő Eördögh Edit és Szabó Fanni is kénytelen volt térd problémák miatt kihagyni a találkozót. ‘Remek hangulatban, a két tábor hangpárbaja mellett indult útjára a labda. A szoros védekezés és a tét is közrejátszott abban, hogy kihagyott helyzetek jellemezték az első percet. Marissa hátra dőlős duplája és Kata trojkája révén mi hagytuk előbb magunk mögött ezeket az eredménytelen támadásokat. Az első pécsi kosarat Fegyverneky átadásából Nagy-Bujdosó szerezte a 3. perc közepén (2-5). Mi szántuk el magunkat előbb cserére. Marissát váltotta Németh Betty a negyed derekán. Zeljko Dokic nem sokkal később Krnjic beállítása mellett döntött. 3-5 pont között mozgott a különbség. A hazaiak idegesebbnek tűntek a találkozó ezen szakaszában (6. perc 4-9). A palánkunk alatti lepattanók begyűjtésével ezúttal is akadtak gondjaink, többször is újabb támadási lehetőséghez juttatva ellenfelünket. A faultok főleg a mi oldalunkon gyülekeztek. Kata és Tina is már 2-2 hibánál járt a 7. percben (5-9). A precíz védekezés mellett szépen kerültünk helyzetbe, és…