Oda a pályaelőny

MKB-EUROLEASING SOPRON: Toliver 16/6, Honti 7, Holt 20/3, Milovanovic 10, Krivacevic 4 Cs.: Horti 15, Eördögh 5/3, Semsei -, Varga -‘MiZo-Pécs 2010: Iványi 5/3, Fegyverneky 7, Bujdosó 1, Vajda 21/9, Krnjic 12 Cs.: Sarok 3, Túróczi 7/3, Quigley 25/12, Raksányi 2, Horváth L. – ‘Statisztika’Mezőny dobószázalék: 25/54 46% ill. 28/63 44% ‘3-pontos dobószázalék: 4/14 29% ill. 9/26 35% ‘Büntető dobószázalék: 23/30 77% ill. 18/28 64%’Lepattanó: 28 (Holt 7) ill. 33 ‘Gólpassz: 16 ill. 13 ‘Szerzett labda: 12 ill. 16 ‘Eladott labda: 14 ill. 10 ‘Falt: 23 ill.27 ‘IBM: 110 (Holt 36) ill. 112 (Vajda 24) ‘A bemelegítéskor izgatottan figyelte a két kivonuló csapat egymást, hiszen több játékos szereplése is kérdéses volt a jubileumi, 10. Sopron-Pécs bajnoki döntő első mérkőzésén. Az amerikai bedobóját, Mazzantet már korábban elvesztő pécsieknél Nicole Ohlde bajlódott sérüléssel, és végül el sem utazott a csapattal. Nálunk Dodi ugyan csak egy edzéssel a háta mögött, de vállalta a játékot, ahogy ott volt a csütörtöki napot szintén vírusos gyomorfertőzéssel kihagyó Kristi Toliver. ‘Az első támadásait mindkét cspat elpuskázta, de a második nálunk már pontokat ért. Jeca után Kristi is elhelyezett egy pontos középtávolit, így 4 pontos előnyre tettünk szert a második perc végére. Az első pécsi kosarat a fiatal Krnic szerezte. Lüktető iramban kezdett a két együttes, a játékosok csak úgy száguldoztak a parketten (4. perc 9-6). A negyed közepén már mindegyik kezdő játékosunk neve mellett szerepeltek pontok, mely biztató volt a folytatásra nézve. A 6. percben Iványi Dalma dobta át az egész védőfalunkat, Sarok egy lecsorgó labdából pedig egyenlített a 7. percben (11-11). A következő támadás végén a vezetést is megszerezte csapatának a padról beszálló játékos (11-12). A keményebben védekező vendég csapat közben már elérte a csapathibák számát, így minden faultjuk után dobhattunk. Túróczi mindenki nagy meglepetésre bevállalt egy triplát, és a labda bizony a gyűrűben landolt. A 8. percben Tina és Dodi összjátékának tapsolhattunk, mely újra a mi vezetésünket eredményezte (16-15). A negyed végéig egyik csapat sem tudott előny kovácsolni magának (19-19).’A második 10 perc is az első koreográfiáját hozta…