Nyolcezer forint büntetést kaphatnak azok, akik maszk nélkül utaznak

A kormány döntésének megfelelően újra maszkviselési kötelezettség lép életbe a tömegközlekedésben. 2021. november 1-től a hatodik életévét be nem töltött kiskorú, valamint értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve autizmus spektrumzavarral élő személy kivételével mindenkinek kötelező a vonatokon, valamint az állomások és megállóhelyek zárt és nyitott területein az orr és a száj előírás szerinti maszkkal történő eltakarása. A maszkhasználatra vonatkozó előírásokat be nem tartó személy az utazásból kizárható, és 8000 forint pótdíj megfizetésére kötelezhető.