Nyerő volt a zóna!

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 10, Zavecz 11, Kurasova 10, Krivacevic 8, Horti 6 Cs.: Fűrész D. 18/6, Krnjic 4, Czank -, Licskai – ‘Vasas Basket: Ciglar 13/3, Simon Zs. 4, Rasheed 7, Nagy-Bujdosó 16, Hollingsworth 12 Cs.: Laklóth 5/3, Sujanova -, Őri -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 18/34 53% ill. 22/50 44%’3-pontos dobószázalék: 2/12 16% ill. 2/7 29%’Büntető dobószázalék: 15/20 75% ill. 17/26 65%’Gólpassz: 15 (Ciglar, Simon 4-4) ill. 15 (Fegyverneky 5) ‘Lepattanó: 28 (Hollingsworth 9) ill. 34 (Horti 8) ‘Szerzett labda: 18 (Laklóth 4) ill. 23 (Fegyverneky 4) ‘Eladott labda: 23 ill. 18’Fault: 26 ill. 20 ”Bujdosó Nóra és Horti Dodi dupláival nyitotta a két csapat a rangadót, melyre sokan átrándultak városunkból, hogy hangos szóval buzdítsák a lányokat. Kellett is a támogatás az erős Győr otthonában! A 3. percben Tina révén a mérkőzés során először magunkhoz ragadtuk a vezetést (4-6). Pár pontos előnyünket a 6. perig tartottuk. Ekkor Simon Zsófia büntetőivel egalizáltak a hazaiak. A cserepadról érkező Fűrész Dia egy remek hármassal jelentkezett játékra (6. perc 13-16)! Meglépni nem tudtunk, de Zsófi bravúros utolsó másodperces tempójával előnnyel várhattuk a második negyedet (23-25). ‘Bujdosó Nóra és Fűrész Dia vívott elképesztő dobópárbajt. Előbbi 12, utóbbi 9 pontnál járt a 13. percben (27-29). Hollingsworth is megmutatta, képes bravúros kosárra, mellyel eltüntette a két csapat közti minimális különbséget (29-29). A negyed közepén a hazaiak érezték úgy, hogy jól jöhet egy kis szusszanásnyi pihenés, illetve edzői tanács, és időt kértek (16. perc 29-31). Sokat hibáztak ezekben a percekben a csapatok, így kosarak helyett az eladott labdák és az elrontott ziccerek száma növekedett csak. A hazaiak szakvezetése után mi is kikértük első időnket (31-31). Zónára váltottunk, melyből meg voltak a labdáink, de sajnos vissza is ajándékoztuk. Zsófi pontjai zárták az első félidőt, melynek köszönhetően megtartottuk a vezetést (33-35).’A szünet után is hasonló képet mutatott a játék. Nem tudtuk lerázni a tapadó Győrt, nekik pedig mindig hiányzott egy-egy lépés ahhoz, hogy átvegyék a vezetést (23. perc 38-39). A 24. percben – sajnos nem nálunk – megtört …