Motivált játék, precíz védőmunka!

Szolnoki NKK: Darida -, Kántor 8, Rubold 14/12, Serbán 4, Hegedűs 8 Cs.: Zele 2, Kalmár-Nagy 2, Farkasinszki -, Tajkov -, Kovács -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Semsei 13/3, Honti 8, Eördögh 16, Milovanovic 13/3, Horti 14 Cs.: Krivacevic 11, Varga Zs. 8, Hadarics -, Németh 6, Licskai -‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 10/27 37% ill. 33/66 50%’3-pontos dobószázalék: 4/18 22% ill. 2/3 67%’Büntető dobószázalék: 6/10 60% ill. 17/21 81%’Lepattanó: 18 (Farkasinszki, Serbán, Darida 4-4) ill. 36 (Horti, Honti , Krivacevic 7-7)’Gólpassz: 9 (Darida 5) ill. 8 (Honti 3)’Szerzett labda: 5 ill. 15 (Eördögh 3) ‘Eladott labda: 19 ill. 8’Falt: 21 ill. 14’A sorsolás az első fordulóban Szolnokra szólította csapatunkat, ahol rendre érdekes, változatos mérkőzést vívunk a hazaiakkal. Ezúttal a még hazájában tartózkodó Amber Holt, és a sérült Maja Miljkovic nélkül álltunk fel, de bíztunk benne, hogy nélkülük is jól kezdjük a bajnokságot.’A szezon első pontját nálunk Horti Dóra, ellenfelünknél Rubold Eszter szerezte. Utóbbi a tripla vonal mögül talált be, így egy pillanatra szolnoki vezetésnek tapsolhattak a hazai fanatikusok. Előbb Edó, majd Jeca is feliratkozott a pontszerzők közé, és egy 8-0-s rohammal megugrottunk (3. perc 3-10). Elég volt azonban pár hiba, és a negyed közepén, Rubold újabb távolijával már utol is ért minket a Szolnok (10-10). A fiatalokat megszégyenítő lendülettel kosarazó Eördögh Edit pontjaival újra magunkhoz ragadtuk a gyeplőt (7. perc 12-17). Dodi is egyeduralkodónak bizonyult a palánkok alatt, a 8. percben már 8. pontjánál járt (12-21). Az első negyed vége előtt Varga Zsófia is megszerezte első bajnoki pontjait csapatunk színeiben, melyet a következő támadás során meg is duplázott. Rengeteg pontot hozott ez a felvonás, mely a nézőket kevésbé, ám a védekezésbeli pontatlanságok miatt bosszankodó edzőket annál inkább zavarhatta (14-27). Igaz, ezen a téren a 4. perctől fogva már jóval hatékonyabbak voltunk. A hazai csapat a folytatásban sem tudta tartani velünk a tempót, így a 14. percre már 20 pontra nőtt a különbség a felek között (18-38). A hazaiak rossz sorozatát Hegedűs Rita büntetői törték meg a 18. percben (20-44). Rubold Eszter is újra előhúzta …