Most már jöhet Oroszország!

Szekszárd:Tamis 7/3, Cazac 9/3, Bálint 11/3, Tamás 10/3, Ievtushenko 18/3 Cs.: Hajdú 4/3, Bozóki 3/3, Pungor 2, Papp 2, Pető -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Semsei 9, Honti 12/9, Eördögh 9/3, Milovanovic 27/12, Horti 16 Cs.: Krivacevic 21/6, Varga Zs. 8, Hadarics -, Németh 2, Vágvölgyi – ‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 16/40 40% ill. 26/48 54%’3-pontos dobószázalék: 7/16 44% ill. 10/17 59%’Büntető dobószázalék: 13/16 81% ill. 22/24 92%’Lepattanó: 17 (Bálint, Ievtushenko 4-4) ill. 35 (Horti 11)’Gólpassz: 12 (Tamis 5) ill. 14 (Eördögh 6)’Szerzett labda: 12 (Cazac 3) ill. 19 (Milovanovic 4)’Eladott labda: 23 ill. 10’Falt: 25 ill. 23 ‘Ezúttal már a kispadon foglalt helyet a rakoncátlan lábrum sérüléséből lábadozó irányítónk, Maja Miljkovic, de játékára még nem számíthatott Székely Norbert.’Az első percekben úgy tűnt, ezúttal is hamar eldöntjük a mérkőzést. Két perc után 8 pont állt csapatunk neve mellett, mag a hazaiaknál egy sem. Utóbbiak azonban gyorsan észbe kaptak, és szépen tartották velünk a lépést. Egészen a második negyed közepéig 8-10 pont körül mozgott a különbség (15. perc 26-36). Ekkor ismét szigorítottunk védekezésünkön és egy 12-0-s két perces szakasszal elléptünk a szimpatikus szekszárdi együttestől (18. perc 26-48). A játékot kifejezetten élvező Jeca megoldhatatlan feladat elé állította védőit. Szerb centerünk már az első félidőben 17 pontot, közte 3 triplát jegyzett!’Stílusosan Jeca indította a pontgyártást a szünet után is. Negyedik tripláját juttatta a Szekszárd gyűrűjébe. Ebben a kategóriában egyébként is kifejezetten jól muzsikáltunk. Példának okáért Honti Kata mindhárom kísérlete célba ért (26. perc 39-63). A palánk alatt Horti Dóra is kimagaslót nyújtott, aki már a harmadik negyedben dupla-duplánál járt (16 pont, 11 lepattanó)! Védekezésben nem voltunk annyira agresszívak, pontosak, mint két nappal ezelőtt, de ezzel együtt is irányítottuk a játékot. Az utolsó negyedben juniorjainkkal felállva is működött a gépezet, így volt lehetőség különböző elemek gyakorlására. Ezúttal átléptük a 100 pontos határt is. A végrehajtó Tina volt, melyet egy három pontos találattal ért el.’A mai győzelemmel egy ideig magunk mögött hagyjuk a magyar bajnokságot, hiszen szerda este Jekatyerinburgba utazunk, ahol a hazaiak mellett az USA válogatottja és a Prága lesz az ellenfelünk…