Micsoda teljesítmény! Jöhet az ötödik!

MKB-EUROLEASING SOPRON:Honti 10, Coleman 12, Holt 16/3, Krivacevic 9, Tamane 11 Cs.: Horti 7, Németh B. 9, Varga Zs. 3, Fűrész D. -, Licskai -, Szabó F. 2 ‘PÉCS 2010: Iványi 3/3, Fegyverneky 11/3, Quigley 11/3, Nagy-Bujdosó 3/3, Griffin 3 Cs.: Horváth L. 3, Krnjic 6, Raksányi 5/3, Sarok 6, Palusna 2, Keller -, Czirják 2”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 26/55 47% ill. 18/55 33%’3-pontos dobószázalék: 1/5 20% ill. 5/18 28%’Büntető dobószázalék: 7/10 70% ill. 14/18 78%’Lepattanó: 35 (Tamane 9) ill. 31 (Palusna 8)’Gólpassz: 16 (Honti 8) ill. 7 (Iványi 4) ‘Szerzett labda: 12 ill. 7 ‘Eladott labda: 9 ill. 12 ‘Személyi hiba: 20 ill. 34 ‘IBM: 104 (Holt 21)) ill. 33 (Fegyverneky 14) ‘A vasárnapi pécsi bravúr után optimista hangulatban várták szurkolóink a bajnoki döntő negyedik mérkőzését, ahol azt várták csapatunktól, hogy egyenlítsenek a párharcban. Ezúttal valamivel kevesebben érkeztek Pécsről, de lelkesedésben odatették magukat. Ahogy a soproni tábor is, akik Pécsett is sokat segítettek folyamatos buzdításukkal. Minden adott volt tehát egy remek mérkőzéshez. A sor a csapatokon volt!’Nagy-Bujdosó triplája és Amber duplájával hamar bekezdtek a csapatok. Az első percektől fogva óriási iramot diktált a két gárda. Sajnos Tina már a 3. percben két személyi hibával állt. Pár pontos előnyt harcolt ki magának a vendég gárda, mely vasárnaphoz képest sokkal nagyobb lendülettel kosárlabdázott. Szépen termeltek a játékosok, sok pontnak tapsolhattak a szurkolók. Az 5. percben Marissa sikeres betörésével – először a találkozó során mi vezettünk (5. perc10-8). Láthatóan elkaptuk a fonalat! Amber duplája után időt is kért Zeljko Dokic (6. perc 12-8). Nyolc pontot szereztünk megszakítás nélkül, miközben a túloldalról nem érkezett gól. Ellenállhatatlanul robogtunk, és precíz védekezésünk mellett esélyt sem adtunk a vendégeknek a tiszta dobóhelyzetekre. Raksányi törte meg a fekete mezesek közel 5 perces kosár csendjét (8. perc 14-10). A vendégek jóval több embert cseréltek, már az első negyedben 10 játékosuk is parkettre került. A negyed hajrájában Varga Zsófit is harcba küldte Székely Norbert. Dodi büntetőivel 8 pontos előnnyel zártuk az első 10 percet (20-12). Jól játszottunk, és bíztunk benne, hogy ez a folytatásban sem változik! ‘Egy jóval agresszívabb Pécs futott ki…