Megosztottuk a terheket

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 9, Eördögh 10, Holt 14, Varga Zs. 11, Horti 6 Cs.: Németh 8, Honti 8, Semsei 12/6, Krivacevic 10, Hadarics 2, Licskai 4, Vágvölgyi -‘BSE: Kocsis 9, Simon 15/9, Szlimák 16, Zsovár 6, Varda 4 Cs.: Fülep 1, Vukov -, Szabó -, Gadnai , Hegedűs 5’Statisztika’2-pontos dobószázalék: 36/52 69% ill. 17/41 41% ‘3-pontos dobószázalék: 2/8 25% ill. 3/14 21% ‘Büntető dobószázalék: 16/20 80% ill. 13/16 81%’Lepattanó: 34 (Holt 8) ill. 17 (Kocsis, Varda, Gadnai 3-3)’Gólpassz: 20 (Horti 6) ill. 5 (Kocsis 3)’Szerzett labda: 19 (Varga, Horti, Holt, Krivacevic, Hadarics 2-2) ill. 15 (Kocsis 3)’Eladott labda: 14 ill. 15’Falt: 16 ill. 17 ‘IBM: 143 (Holt 24) ill. 56 (Szlimák 18)’A BSE Farkas Sándor vezetőedző nélkül érkezett, akit gerincsérve döntött ágynak. Nálunk is voltak sérültek, így felforgatott kezdő ötöst küldött a pályára Székely Norbert vezetőedző. Ez cseppet sem látszott a játékunkon. Precíz védekezés és látványos támadójáték jellemezte csapatunkat. Az első vendég kosarat csupán a 6. percben jegyezhettük fel (11-2). Ezt több is követte, gyakorlatilag fél perc alatt szétromboltuk azt, amit addig felépítettünk (11-7). Semsei Barbara új lendületet vitt a játékba, így a negyed végéig egy 10-2-es szakaszt produkáltunk. Székely Norbert sok lehetőséget adott a legfiatalabbaknak, a 13. percben például két junior játékosunk, Licskai Zsófia és Németh Alma alkotta center párosunkat. Vezetőedzőnk több vállalkozást kért a mezőny emberektől, akik sokszor átadást választottak dobás helyett.’A szünet után érdekes pillanatokat láthattunk, volt, hogy 4 egykori játékosunkkal néztek szembe a parketten lányaink. Amber rendkívül dinamikus játéka többször is vastapsot váltott ki a soproni szurkolókból (25. perc 53-32). A vendégek Szlimák és Simon ponterős játékára támaszkodtak, de a különbség növekedését nem tudták megakadályozni. A záró negyed is sok szép akciót hozott, az utolsó pontot Németh Alma szerezte a lefújás pillanatában. A játékunkat jól jellemezte, hogy 11 játékos neve mellett is álltak pontok.’Székely Norbert: “Az első félidőben tompán támadtunk. A szünet után, ahogy feljavult alapembereink játéka, úgy javult az egész csapat teljesítménye, és így a második sorunk is sokat tett hozzá a győzelemhez.”