Megérdemelt spanyol továbbjutás

ROS CASARES VALENCIA: Lawson 9/3, Douglas 25/18, Vesela 8, Brunson 10, Lima 10 Cs.: Fernandez 9, Martinez 5/3, Borges 10’MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 13, Coleman 8, Holt 10/3, Krivacevic 6, Tamane 19 Cs.: Fűrész 2, Németh 5, Eördögh -, Varga -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 21/50 42% ill. 20/39 51%’3-pontos dobószázalék: 8/17 47% ill. 1/11 9%’Büntető dobószázalék: 20/26 77% ill. 20/25 80%’Gólpassz: 15 (Fernandez, Brunson 4-4) ill. 13 (Holt 3)’Lepattanó: 41 (Lima 9) ill. 30 (Tamane 12)’Szerzett labda: 6 (Douglas 4) ill. 5 (Coleman, Holt 2-2)’Eladott labda: 12 ill. 18’Fault: 23 ill. 24”Ki-ki meccsre készültek a felek Valenciában. A tét óriási volt. A mérkőzés győztese a legjobb nyolc között folytathatja.’A hazaiak kezdtek idegesebben! Az első négy pontot mi szrerztük amerikai légiósaink révén, melyre szintén egy tengerentúli, a bivalyerős Brunson válaszolt (2. perc 2-4). A 4. perc végén csodásan eldugtuk a labdát a spanyolok elől, melynek végén Amber dobott ziccert (6-10). A negyed közepén a betegeskedő Tina helyén Fűrész Dia érkezett. Alacsonyabb szerkezetre tértünk tehát át (6. perc 12-12). A 10. percben vezetett először a Valencia. Douglas triplája kellett ehhez (19-18). Az utolsó másodpercben Lima dobása is célba ért, mely 4 pontos spanyol vezetést eredményezett (24-20). ‘Edó gyorsan gyűjtögette a személyi hibákat, így nem sok időt tölthetett a pályán. Másfél percet kellett várni az első kosárra. Ez Zane nevéhez fűződött, aki egy lecsorgó labdát tett vissza. Sajnos Douglas nagyon elkapta a fonalat. Gyakorlatilag, amit elengedett dobást, abból gól is lett. Székely Norbert ki is kérte első idejét, miután 8 ponttal megugrott ellenfelünk (32-24). Az időkérés után átálltunk zónára, mely már az első mérkőzésen is meglepte a spanyolokat. Most is sikerült zavart okoznunk vele. Nem találták a rést Brunsonék, mi viszont a túloldalon újra sikeres támadásokat vezettünk, és feljöttünk 3 pontra (34-31). A 17. percben Kata kapott a térdére egy ütközés során. Irányítónkat le is kellett ültetni. Egy jeges borítást kapott gyúrónktól. Az átmeneti felzárkózás után a különbség megint elkezdett nőni (18. perc 40-31). A szünetre 10 pont fölé nőtt a különbség …