Lejátszottuk a fejük felett

Szolnoki NKK: Pungor 5/3, Ristic 9/9, Boskovic 18/9, Serbán 8, Cvetanovic 18 Cs.: Kmezic -, Gáspár 3/3, Szondy 4, Molnár A. – ‘MKB-EUROLEASING SOPRON:Honti 4, Fűrész 8/6, Holt 12, Krivacevic 22, Tamane 24 Cs.: Abramzon 2, Varga Zs. 10/6, Szabó 8, Licskai 2, Czinder -‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 17/41 41% ill. 35/57 61% ‘3-pontos dobószázalék: 8/21 38% ill. 4/10 40%’Büntető dobószázalék: 7/12 58% ill. 10/11 91%’Lepattanó: 22 (Cvetanovic 12) ill. 41 (Tamane 11)’Gólpassz: 21 (Boskovic 10) ill. 35 (Fűrész 8)’Szerzett labda: 10 (Serbán 4) ill. 15 (Tamane 4)’Eladott labda: 17 ill. 15’Falt: 16 ill. 13’IBM: 76 (28 Boskovic) ill. 158 ( Tamane 39)”Törökország és Oroszország között Szolnokra szólította a sorsolás csapatunkat, ahonnan a műtét előtt álló Czank Tímea mellett hiányzott az amerikai Lousville Egyetem csarnokavatóján díszvendégként fellépő Angel McCoughtry, akinek a 35-ös számú mezét péntek este 22 ezer néző ünneplése mellett visszavonultatták. ‘Mindjárt a mérkőzés elején igyekeztünk center poszton döntésre vinni a dolgokat. Az első nyolc pontunkból hatot Tina, kettőt pedig Zane jegyzett (2. perc 4-8). Nem hagyta azonban magát a jó szerkezetű szolnoki együttes, akik Cvetanovic és Serbán pontjaival a 3. percben egyenlítettek (10-10). Centereink után Amber és Kata is beszállt a pontgyártásba. Tina szinte nem tudott hibázni, a 7. percben már a 10. pontját szerezte (12-18). Ristic triplájával újra a nyakunkon volt ellenfelünk (15-18). A 8. percben Gáspár triplája és Serbán közeli találata szolnoki vezetést eredményezett. Sajnos ez még nem jelentette a negyed végi vesszőfutásunk lezárását. Serbán hozzátett még egy duplát, melyre Zanenak végre volt válasza. Ezzel megszakadt a 10-0-ás hazai roham, de az első 10 percet így is elbuktuk (22-21).’Úgy tűnt, a két negyed között rendezni tudtuk sorainkat. Hiába növeltük azonban a távolságot, a triplákat pontosan dobta a Szolnok. Ristic a 15. percig egymaga hármat juttatott célba (28-33). Míg mi a palánk alatti, addig vendéglátóink a gyűrűtől távolabbi területeket tartották irányításuk alatt. Boskovic eredményes középtávoli dobása időkérésre késztette vezetőedzőnket (17. perc 35-37). Egy-egy kosár született mindkét oldalon a félidőig, így továbbra is pengeélen táncoltunk. Védekezésben puhák voltunk, ez pedig…