Idén is döntőzünk!

Mediteam Szeged: Laklóth 9/3, Sazonenko 7/3, Rasheed 15, Roglic 11, Zherzherunova 13 Cs.: Farkasinszki 4, Fejes 4, Kováts 3/3, Békefi – ‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 7, Németh B. 6, Holt 22/3, Krivacevic 15, Horti 16/3 Cs.: Eördögh 8, Fűrész D. 3, Coleman 4, Varga Zs. 1, Szabó F. -, Licskai -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 22/45 49% ill. 29/51 57%’3-pontos dobószázalék: 3/14 21% ill. 2/7 29%’Büntető dobószázalék: 13/18 72% ill. 18/24 75%’Gólpassz: 13 (Laklóth 5) ill. 22 (Honti 7)’Lepattanó: 30 (Zherzherunova 10) ill. 23 (Holt 5)’Szerzett labda: 9 (Roglic 3) ill. 18 (Holt, Németh 4-4) ‘Eladott labda: 15 ill. 12’Fault: 25 ill. 25’IBM: 64 (Zherzherunova 19) ill. 100 (Holt 32)’A centerek kezdték meg a pontok gyártását a bajnoki elődöntő második, szegedi összecsapásán. Dodi és Tina pontjaira a másik oldal Zherzherunova büntetőivel felelt. A 3. percben Rasheed egyenlített egy labdaszerzést követően (4-4). Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol egyik, hol másik vezetett pár ponttal (6. perc 12-11). Az utolsó két percet Tina vezérletével 7-2-re hoztuk, 3 pontos előnyt kiharcolva (19-22).’Tina nem állt le a második negyedben sem, és folyamatosan gyártotta a gólokat. A Szegednél Kováts rámolt be egy triplát (14. perc 24-28). A 16. percben újra egál volt Rasheed duplájának köszönhetően (28-28). A 17. percben a szárnyaló Rasheed révén már a hazaiak vezettek. Időt kértünk (33-30). Dodi nem egy tipikus center megmozdulással, egy triplával egyenlített. Az agilisan kosarazó Amber pörgette meg a szünet előtti utolsó percet, mely során Dodi is megszerezte 10. pontját. Láthatóan jót tett az időkérés a lányoknak, akik egy 11-1-es szakaszt zártak a szünetig (34-41).’A félidő sem billentett ki minket az elkapott ritmusból, és átléptük a 10 pontos lélektani határt is. Nem maradhatott el a szegedi időkérés (24. perc 38-50). A negyed közepén mindkét együttesnél megállt a kosárszerzés tudománya. Jobbára elhibázott dobásokat jegyezhettünk fel. Erről a pontról Roglic révén a Szeged mozdult el (27. perc 42-50). A palánk alatt növekedni kezdtek gondjaink, hiszen Zane távollétében eleve kevesebben voltunk, ráadásul Tina és Dodi is 4-4 személyi hibával állt már. A túloldalon Zherzherunovának voltak hasonló …