Hibátlanul zártuk az alapszakaszt!

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fűrész D. 8, Fegyverneky 9/3, Kurasova 14/3, Zavecz 8, Horti 7 Cs.: Krnjic 7, Németh B. -, Szabó F. 2, Licskai -, Czank 2 ‘PÉCS 2010: Török Sz. -, Raksányi 9, Sarok -, Horváth L. 7, Murphy 12 Cs.: Laczi 3, Quigley 18/3, Szamosi 6, Csutorás -, Pénzes -, Balla -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 16/48 33% ill. 19/41 46%’3-pontos dobószázalék: 2/8 25% ill. 1/9 11%’Büntető dobószázalék: 19/26 73% ill. 14/16 88%’Gólpassz: 8 (Fegyverneky 3) ill. 9 (Laczi 4) ‘Lepattanó: 40 (Kurasova, Zavecz, Horti 9-9) ill. 28 (Murphy 9) ‘Szerzett labda: 16 (Fegyverneky 4) ill. 12 (Horváth L. 3)’Eladott labda: 14 ill. 15’Fault: 21 ill. 29’IBM: 74 (Kurasova 18) ill. 44 (Murphy 17)”A két ősi rivális szokatlan módon ezúttal egy tét nélküli mérkőzésen nézett szembe egymással. A bajnoki alapszakasz záró fordulója előtt ugyanis már eldőlt, hogy csapatunk az első, míg a pécsiek a harmadik helyről várhatják a rájátszást. Természetesen a presztízs és a veretlenségünk megőrzése elég motivációt jelentett, még akkor is, ha a jövő heti Magyar Kupa döntőre készülés fontosabb szempont volt számunkra. Valamivel kevesebben voltak a lelátón, mint a régi nagy csaták idején, de a hazai és a vendég tábor jó hangulatot varázsolt a csarnokba.’A vendégek pontgyárosa, Quigley ezúttal nem kezdett, mely meg is látszott a pécsiek első támadásain. Mindkét csapat kapkodva kezdett, így a 3. perc elején még mindig „focis” állást, 0-0-át mutatott az eredményjelző. Pontosan három perc elteltével Dodi törte át a gátat. Török Szilvi szorgosan gyűjtögette a személyi hibákat, a 4. percben már hármat számlált. Jött is a helyére Quigley. Nálunk az első csere Dodi volt, akit Sara váltott a palánk alatt. A palánk alatt nagy fölényben voltunk, mely a lepattanók begyűjtése terén mutatkozott meg. Az 5. perc végén egy ilyen támadó labda leszedése után talált be Szasa. A vendégek még mindig pont nélkül álltak. Zeljko Dokic nem is várt tovább az időkéréssel (5. perc 4-0). A sikeres büntető után a következő támadásból sem találtak be a fekete mezesek, viszont Szasa a túloldalon ezúttal sem hibázott. A pécsiek vezetőedzője azonnal kikérte második idejét…