Helytálltak a fiatalok

Három negyeden át remekül tartotta magát U20-as együttesünk a kitűnő szombathelyi együttes ellen, és bár a záró etapban vezettek már közel 20 ponttal is a Falco fiataljai, volt tartása és helytállt U20-as csapatunk a bajnoki cím egyik fő várományosa ellen
Sopron KC – Falco KC 71-84  (22-28, 17-14, 15-18, 17-24)
Sopron, U20-as bajnoki mérkőzés.
SKC: HORVÁTH M. 8/3, Schöll 7, BUZSÁKI 19/6, Németh M. 2, WERNER 23.
Cs.: Simon, Heiszenberger, Heinz 2, Csátaljay 10, Tabajdi.
Az első félidő nagy részében, Buzsáki Bence és Werner “Vitya” vezérletével jól tartotta magát U20-as csapatunk. Az első negyed végén és a második elején volt ugyan egy kis hullámvölgy, amikor 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye, de szívósan küzdő fiataljaink feljavuló védekezéssel szünetig 3 pontra feljöttek.
Az “üldözőverseny” szünet után is folytatódott. A szakasz közepén előúszni látszott a hajó, ismét 10 pont fölé nőtt a hátrány, ám Csátaljay Barna ügyes kosarakkal versenyben tartotta fiataljainkat. A kiváló erőkből álló szombathelyiek a záró szakaszra felőrölték jól küzdő fiataljainkat és biztos győzelmet arattak.

Figyelemre méltó Werner Vitya 23 pontos, 16 lepattanós dupla-duplája, valamint Horváth Máté (8/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) hasznos játéka.