Felpuhultunk a szünet után

Good Angels Kosice: Zirkova 9/3, Kupcikova 8, Lawless 9/3, Houston 11/6, Dupree 6 Cs.: Kissova 2, Hrickova 11, Cikosova 14/6, Jurcenkova 13 ‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 4, McCoughtry 16, Holt 4, Krivacevic 14, Tamane 12 Cs.: Abramzon 9/3, Fűrész 2, Czank 2, Varga 2, Szabó 3/3”A szeptemberi soproni mérkőzéshez képest mindkét oldalon voltak új arcok. Nálunk ugye Amber és Angel, míg a túloldalon a hiányzó Candice Dupree mellett, meglepetésünkre még egy friss igazolás is befutott a Minnesota sztárja, Charde Houston személyében.’Angel a kezdés után azonnal jelezte, hogy jól emlékszik még a kassai gyűrűre, és megszerezte első kosarát csapatunk színeiben. 11-8-as állásnál megtört a folyamatos játék, melyet az elromlott időmérő okozott. Ellenfelünk jól dobott távolról, a 11 pontjukból hármat is triplából szereztek Houston (2) és Zirkova jóvoltából. Sok hiba csúszott a védekezésünkbe, de gyors, pontos akciókkal tartottuk a lépést a hazaiakkal (1. negyed 20-19). A 18. percig folytatódott a tendencia (35-34), a szünetig azonban már csak a Kassa jegyzett találatokat (42-34). Kár volt ezért a két percét! Hullámzó 20 percet nyújtottunk, melyet egészen jó periódusok jellemeztek. Ugyanakkor sok meg nem értésből származó hibát is feljegyezhettünk játékunkban.’Nagyon rosszul alakult a folytatás. Angel a 21. percben megkapta a negyedik személyi hibáját. Kicsit szétesett a játékunk (49-38). A különbség tovább növekedett, ami nem meglepő annak tükrében, hogy Angel kipontozódott, Amber pedig a szünet után már nem tudott pályára lépni. A keddi edzésen megsérült bokája nem bírta a terhelést tovább (61-46). Játékunkból ekkor már hiányzott a kellő agresszivitás is. Ugyan a záró 10 percet döntetlenre hoztuk, de javulás nem állt be a játékunkban. ‘Hiába szedtünk több lepattanót (38-35), az eladott labdáink száma (22) továbbra is azt mutatja, hogy hiányzik az összhang. Láthatóan sok munkára és időre van még szükségünk, amivel csak az a probléma, hogy egy hét múlva rajtol az Euroliga.’Székely Norbert: “Nem tudtuk ellensúlyozni a rengeteg eladott labdánkból bekapott könnyű ziccereket.”