Ez vastapsot érdemelt!

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 14/6, Zavecz 7, Kurasova 9/3, Krivacevic 4, Horti 20 Cs.: Krnjic 13, Fűrész D. 10, Szabó F. 7, Licskai 2, Czank -, Böröndy -, Vágvölgyi P. 3/3’FTC: Englert 2, Ruják 6, Szlimák 10/3, Russai 7/3, Turóczi 6 Cs.: Vida 10, Kovács K. 10, Tamás R. 7/3, Barnai 2, Süle -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 31/56 55% ill. 21/52 40%’3-pontos dobószázalék: 4/11 36% ill. 3/17 18%’Büntető dobószázalék: 23/26 88% ill. 15/18 83%’Gólpassz: 22 (Fegyverneky 6) ill. 9 (Szlimák 3)’Lepattanó: 31 (Krnjic, Kurasova 6-6) ill. 22 (Englert 4)’Szerzett labda: 13 (Fegyverneky 3) ill. 7’Eladott labda: 11 ill. 14’Fault: 20 ill. 24’IBM: 121 (Horti 25) ill. 45 (Kovács K. 12)”Egyenrangú küzdelmet hoztak az első percek. A negyed közepén aztán érkezett egy jól irányzott tripla majd két büntető is Zsófitól, és máris 6 ponttal mentünk (5. perc 14-8). Hogy ez mennyire nem jelent manapság előnyt, azt egy perc múlva tapasztalhattuk. Két gyors fővárosi akcióval újra minimális különbség alakult ki a felek között (14-13). Előnyünk a negyed végéig nem is növekedett különösebben (26-22). Ezekben a percekben a technika okozta a legnagyobb izgalmakat, de az eredményjelzőt vezérlő laptop újraindítása röpke percek alatt megoldott mindent. A 12. percben kezdődhetett minden elölről, egyenlítettek a vendégek (28-28). Ennek a negyednek a közepe is a mi elképzeléseink szerint alakult. Szasa dupláját követően Farkas Sándor időt is kért (16. perc 38-30). A 17. percben Szabó Fanni előtt nyílt lehetőség, hogy harcos labdaszerzése után 10 pontra alakítsa a távolságot büntetőkből. Hibátlanul hajtotta végre a feladatot (42-32)! A 18. percben Tina negyedik hibája után kénytelen volt a kispad felé venni az irányt. A hajrában Székely Norbert idegeit tesztelték a lányok ziccer helyzetekben, de ha már hibáztak is, legalább visszaszerezték a labdákat. Az első játékrészt Sara büntetői zárták (49-38). ‘Két büntetőt leszámítva nem hagytunk teret a vendégeknek, támadásban viszont szép megoldásokkal – Hanna élményszámba menő labdaszerzéseivel az élen – pillanatok alatt 16 pontra nőtt az előnyünk (23. perc 56-40). Remekül játszottunk, melyet a folyamatosan felhangzó vastaps is alátámasztott. Horti Dodi egymaga 20 pontnál járt (25. perc 64-42). A 28. percben zónára váltott …