Ez álomszerű volt!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 8, McCoughtry 16, Holt 10, Krivacevic 20, Tamane 15 Cs.: Abramzon 2, Fűrész D. 6, Varga 5, Szabó F. -, Licskai -, Czinder -‘RIVAS ECOPOLIS: Bermejo 4, Cruz 2, Valdemoro 7/3, Bonner 17, Paris 4 Cs.: Nicholls 2, Aguilar 5, Liljestrand 4, Vega 5, Herrera 2, Abalde -”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 30/54 56% ill. 17/41 41%’3-pontos dobószázalék: 1/6 17% ill. 1/12 83%’Büntető dobószázalék: 19/27 70% ill. 15/21 71%’Gólpassz: 16 (Honti 4) ill. 5 (Bermejo 2)’Lepattanó: 39 (Tamane 13) ill. 28 (Bonner 9)’Szerzett labda: 10 (Abramzon 3) ill. 8’Eladott labda: 14 ill. 18’Fault: 20 ill. 17”Már a bemelegítés során remek hangulat uralkodott a csarnokban. Sokan kilátogattak csapatunk hazai Euroliga debütálására, melyet főszponzoraink mellett többek között egykori csapat-kapitányunk, Eördögh Edit is megtisztelt jelenlétével. Az első nagy taps neki szólt, majd lányainknak, akik közül sérülése miatt hiányzott Czank Tímea. ‘Az első pontokat hórihorgas centerünk, Zane Tamane szerezte két precíz büntetőből. Óriási iramot diktáltunk, Angel és Kata betörései után már 5 ponttal vezettünk. Szétfutottuk ellenfelünket, a harmadik perc végén Javier Fort időt is kért, miután csapata 9 pontos hátrányba került (10-1). A 4. percben már két számjegyű előnyünk volt Angel középtávoli találatát követően. Két cserével próbált változtatni ellenfelünk. Aguilar és Nicholls jelentkezett játékra. Majdnem négy perc telt el, mire újra spanyol pontok miatt bosszankodhattunk. Bonner tört át jól záró védőfalunkon (5. perc 12-4). Továbbra is extázisban játszottunk, támadásban nem volt gyenge pontunk. Nem tudtunk hibázni, a 7. percben Fűrész Dia például első labdaérintéséből azonnal betalált. Angel és Tina a 8. percben már 9-9 pontnál jártak (25-9)! Javier Fort tanácstalanul ingatta a fejét, a cseréi sem segítettek csapatán (1. negyed 27-9).’Zónára váltott ellenfelünk, de Fűrész Dia rögtön az első támadásból átdobta a magasodó falat. Hihetetlen volt belegondolni, de 21 ponttal vezettünk a spanyol sztár alakulat ellen (12. perc 30-9)! A következő támadásunk azonban nem jól alakult, és védekezésben is vétettünk hibákat. Székely Norbert máris jelezte, hogy időt kér. Nagy munkát végeztünk védekezésben, nem is mertünk elveszett labdát. Így az sem jelentett veszélyt, hogy támadásban sokat hibáztunk a…