Értékes győzelem Győrben!

SEAT LAMI VÉD GYŐR: Delmis 6/6, Englert 21/3, Vida 9/9, Radunovic 27, Keller 3/3 Cs.: Kovács 2, Horváth Zs. 2, Borovickova – ‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 1, Honti 6/3, Holt 15, Krivacevic 11, Horti 25/3 Cs.: Eördögh 12, Semsei 2, Varga 9/3’Statisztika’2-pontos dobószázalék: 19/32 59% ill. 29/43 67% ‘3-pontos dobószázalék: 7/20 35% ill. 3/13 23% ‘Büntető dobószázalék: 11/16 69% ill. 14/18 78%’Lepattanó: 14 (Radunovic 5) ill. 30 (Holt 8)’Gólpassz: 15 (Delmis, Englert 6-6) ill. 11 (Horti 4) ‘Szerzett labda: 12 ill. 7’Eladott labda: 7 ill. 12’Fault: 21 ill. 22’IBM: 93 (Radunovic 35) ill. 112 (Horti 34)’Rengeteg soproni szurkoló rándult át a megyei rangadóra, akik gondoskodtak a remek hangulatról. Mindkét együttes tartalékos volt. A rehabilitációját végző Jeca mellett Kingára sem számíthattunk, aki belázasodott a mérkőzés napján. A hazaiaknál Fűrész Dia és Imbergerova nem léphetett pályára.’Mindkét oldalon a centerek indították el a pontgyártást. Előbb nálunk Dodi, majd a túloldalon Radunovic élt a kínálkozó lehetőséggel. Mindkét csapat nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre, így nem igazán adódtak tiszta dobóhelyzetek (4. perc 4-3). A negyed közepétől aztán már a pontok is hullani kezdtek, de ennek mi kevésbé örülhettünk, mivel a ksoarak nagy részét a győriek centere, Radunovic jegyezte, aki egymaga több pontot termelt (szám szerint 10-et), mint a mi egész csapatunk (8. perc 14-7). Szerencsére Tina tartotta vele a lépést, így a negyed végén csökkentettük a távolságot (17-13). A 12. percben Amber Holt találatával utol is értük ellenfelünk (23-23). Arról, hogy le ne hagyjuk őket, Vida gondoskodott egy triplával. Ami ekkor még nem sikerült, az a szünet előtt már igen. Egy labdaszerzést követően Amber iramodott meg, és juttatta vezetéshez csapatunkat (37-39). A félidei eredményt azonban nem ő, hanem Englert büntetői után Honti Kata állította be (39-40). ‘A szünet után is nagy harc folyt a parketten, egyik fél sem tudta lerázni magáról a másikat. A hazaiakat Radunovic és Englert repítette, nálunk megosztoztak a lányok a pontokon (26. perc 52-52). A harmadik negyed vége Horti Dórától volt hangos, aki még a 6,25-…