Erre már építkezhetünk

VASAS-CSATA: Szondy 6, Laklóth 6/3, Czank 21/6, Somogyi 4, Bagi 5/3 Cs.: Fejes R. 4, Győr -, Mansare 4, Mányoky – ‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 10/6, Eördögh 9/3, Honti 6, Milovanovic 18, Horti 20 Cs.: Krivacevic 22, Semsei 2, Varga 4, Hadarics 2, Czinder 4’Statisztika’2-pontos dobószázalék: 13/41 32% ill. 34/52 65% ‘3-pontos dobószázalék: 4/12 33% ill. 3/12 25% ‘Büntető dobószázalék: 12/14 86% ill. 20/24 83%’Lepattanó: 22 (Bagi 7) ill. 37 (Horti, Milovanovic 8-8)’Gólpassz: 7 (Szondy, Czank 2-2) ill. 16 (Honti 5) ‘Szerzett labda: 13 ill. 20 ‘Eladott labda: 22 ill. 15’Fault: 21 ill. 15 ‘IBM: 47 (Czank 24) ill. 149 (Horti 34)’Kíváncsian vártuk, hogy csapatunk, a szerdai hullámzó bajai vendégjáték után hogyan teljesít a jobb játékerőt képviselő Vasas-Csata otthonában. A mérkőzés a decemberi havazás miatt elmaradt találkozó pótlásaként került megrendezésre.’Az elmúlt napokban betegeskedő Honti Kata újra kezdőként vállalta a mérkőzést, mely Horti Dóra center góljával indult útjára. Jól játszottuk meg centereinket a palánkok alatt, akik érvényesítették is magassági fölényüket (4. perc 4-12). A 7. percben a társakat jó helyzetben megtaláló Honti Kata átadásából Eördögh Edit növelte a különbséget két számjegyűre (9-20). A negyed végén Varga Zsófia is beszállt a pontszerzők népes táborába (15-30). Nem sokat tölthette a parketten a pályára visszatérő Honti Kata, miután beütötte harmadik személyi hibáját. Kissé kapkodóvá vált a játék, a pontok helyett az eladott labdák száma növekedett (14. perc 19-34). Szépen tartotta magát a fővárosi együttes, melyben Czank Tímea volt a prímás. A második negyed közepén már 14 pont állt a neve mellett. A védekezésünkre nem lehettünk büszkék ebben a szakaszban, így cseppet sem volt meglepő, hogy a 18. percben már csak 6 pont volt a különbség a felek között (30-36). Székely Norbert kénytelen volt időt kérni. Volt mire felhívnia a figyelmet! Használt a fejmosás, így a szünetre újra 10 pont fölé tornáztuk a különbséget. Intő jel volt azonban a folytatásra, hogy ezt a negyedet bizony elvesztettük.’A negyed óra pihenő után egy jóval koncentráltabb csapat futott ki a pályára. 5 perc alatt 14 pontot termeltünk, miközben egyet sem …