Erőfeszítéseinket siker koronázta!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 7/3, Honti 12/6, Holt 16/3, Milovanovic 12/6, Horti 9 Cs.: Krivacevic 8, Eördögh 19/6, Semsei -, Varga -‘Bourges Basket: Lardy 4, Salagnac 4, Carson 17/6, Miyem 15/3, Burgrova 7 Cs.: Manic 5, Kaltsidou 15/3, Digbeu 4, Ndongue 2 ‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 18/27 67% ill. 21/34 62% ‘3-pontos dobószázalék: 8/21 38% ill. 4/13 31% ‘Büntető dobószázalék: 23/31 74% ill. 19/23 83%’Lepattanó: 23 (Horti 6) ill. 29 (Miyem 8)’Gólpassz: 16 (Miljkovic 5) ill. 7 (Manic 3)’Szerzett labda: 6 ill. 3’Eladott labda: 14 ill. 17’Falt: 25 ill. 23’A mérkőzés előtt városunk legendás sportújságírójára és a tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori játékosunkra, Gordana Kovacevicre emlékeztünk. Bántóan kevesen látogattak ki a mérkőzésre, de akik kitartottak csapatunk mellett, azok lelkesen szurkoltak a lányoknak.’A Bourges pontjaival indult az összecsapás. Agresszíven védekező vendégeink a 3. percben már 5 ponttal vezettek (2-7). Szerencsére időben észbe kaptunk, és az 5. percben már utol is értük a francia kosárlabda kirakat csapatát (9-9). Sőt, Maja büntetőivel a vezetést is átvettük (11-9). A fél csapatát le is cserélte az elégedetlen Pierre Vincent. Persze, akik pályára kerültek, cseppet sem voltak kisebb nevek, mint akik a kispadra kényszerültek. A 7. percben Edó első labdaérintéséből triplát dobott (14-9)! Egy 10-0-ás 4 percet nyújtva a 7. perc végén már 7 pont előnyünk volt. A vendégek nem is vártak tovább az időkéréssel (16-9). Ezúttal mi tartottunk bemutatót vendégeinknek a rájuk annyira jellemző precíz védekezésből. A 8. percben Digbeu büntetője törte meg a franciák rossz sorozatát. Edó rutinjával ma is nagyon élt a fiatalok között. Az első negyed vége előtt a saját palánkjától indulva szlalomozott végig és fejezte be szép kosárral a támadást.’Az első 10 percben kiharcolt 4 pontos előnyünkhöz Tina, majd Edó adott hozzá rögtön kettőt-kettőt (27-19). Előbb Carson zseniális triplája váltott ki elismerést, majd a nagy kedvvel játszó Edó bolondította meg az egész francia védelmet (13. perc 29-22). Tina gyorsan gyűjtögette a személyi hibákat, így a harmadik után a lázas betegen dirigáló Székely Norbert kénytelen volt lecserélni centerét. Carson vezérletével a 14. percre teljesen …