Egyenlített a Győr

UNI SEAT GYŐR: Ciglar 18/6, Simon Zs. 5, Laklóth A. 8/6, Nagy-Bujdosó 9, Hollingsworth 17 Cs.: Rasheed 6, Semsei 2, Őri -, Vincze V. -‘UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fűrész D. 5/3, Fegyverneky 9, Kurasova 9/3, Zavecz 12, Horti 2 Cs.: Krnjic 17, Szabó F. 2, Czank 2”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 19/43 44% ill. 23/44 53%’3-pontos dobószázalék: 4/16 25% ill. 2/11 18%’Büntető dobószázalék: 15/22 68% ill. 6/11 55%’Gólpassz: 19 (Ciglar 6) ill. 15 (Fegyverneky, Kurasova 4-4) ‘Lepattanó: 39 (Hollingsworth 13) ill. 32 (Horti 8) ‘Szerzett labda: 12 (Ciglar 4) ill. 14 (Zavecz 5) ‘Eladott labda: 14 ill. 12’Fault: 17 ill. 19 ‘IBM: 80 (Hollingsworth 27) ill. 70 (Krnjic 22)”Az első mérkőzésen aratott nagy arányú győzelemmel a tarsolyunkban utaztunk Győrbe, a bajnoki döntő következő összecsapására, ahol szerettük volna folytatni veretlenségi sorozatunkat. A hazaiaknál Sujanova hiányzott már hónapok óta. Mi Németh Bettyre nem számíthattunk, ugyanakkor ma is vállalta a játékot a fájdalmas talp sérüléssel bajlódó Fegyverneky Zsófi, illetve a szerdai edzésen a könyökét erőteljesen megütő Szasa Kurasova. Csapatunkat, a Kupa döntőhöz hasonlóan ma is sokan elkísérték Győrbe.’Nagy lendülettel kezdett ellenfelünk. Ciglar duplája és a kezdőben helyet kapó Laklóth triplájával 5-0-val indítottak. Az első kosarunkat a harmadik perc elején a hétfői napon kiugró teljesítményt felmutató Zsófi szerezte (3. perc 5-2). Nagy-Bujdosó gyorsan összeszedett két személyi hibát, így az ötödik perc elején cserére kényszerült Fűzy Ákos (7-6). Mi is változtattunk, Sara jelentkezett játékra, aki egymás után kétszer is betalált, és máris vezettünk (7. perc 9-10). Ez az egy pont a negyed végéig kitartott (16-17). ‘A 12. percben Laklóth Anna triplája után kezdődhetett minden elölről (21-21). Hanna ügyes labdaszerzésekkel, befutásokkal vetette észre magát, és a pontokat is elkezdte termelni. Ezek egyértelműen az ő percei voltak, időt is kértek a hazaiak (15. perc 23-28)! Zónával találtuk szembe magunkat, mely ellen az első támadásaink nem vezettek eredményre. Fel is jött egy pontra a Győr, de a vezetést már nem tudta átvenni, miután Czank Timi betalált a sarokból. Hollingsworth faulttal együtt is betalált, melyet követően Székely Norbert …