Egy negyed alatt eladtuk az esélyeinket

ZVVZ USK Prága: Whalen 24/9, Le Drean 4, Maltsi 31/12, Kraayeveld 8/6, Kublina 5/3 Cs.: Elhotova 5/3, Kireta 2, Bednarova 12/9, Tamane 7, Sujanova -, PEckova -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 6, Honti 12/3, Holt 18, Krivacevic 8, Horti 21 Cs.: Semsei 8/3, Eördögh 2 ‘Statisztika’2-pontos dobószázalék: 21/41 51% ill. 29/50 58% ‘3-pontos dobószázalék: 14/24 58% ill. 2/15 13% ‘Büntető dobószázalék: 14/16 88% ill. 11/15 73%’Lepattanó: 38 (Tamane 8) ill. 27 (Horti 7)’Gólpassz: 17 (whalen 5) ill. 17 (Eördögh 8)’Szerzett labda: 10 (Elhotova, Whalen 3-3) ill. 9 (Krivacevic 3)’Eladott labda: 16 ill. 14’Nem indult jól a nap! A lázasan Sopronban fekvő Hadarics Kinga után Varga Zsófi is belázasodott, ráadásul Tina és Amber sem érezte jól magát. Mindez nem sok reménnyel biztatott a hét légióssal felálló Prágával szemben.’Már jóval a mérkőzés kezdete előtt több, mint száz soproni szurkolótól volt hangos a csarnok környéke, és bizony a lelátót is uralta a soproni tábor. Nagy örömükre úgy indult a mérkőzés, hogy a parketten is kedvenceik voltak fölényben. Remekül védekeztünk, támadásban pedig rendre megtaláltuk Horti Dórát, aki rengeteg gondot okozott a hazai védelemnek. Centerünk jegyezte az első 7 pontunkat (3. perc 2-7). Lassan kezdett éledezni a cseh bajnok, és a negyed közepén Kraayeveld triplájával átvették a vezetést (5. perc 12-11). Sajnos személyi hibák miatt hamar meg kellett bontani a felállást, különösen a kedden érettségit tett Tina két hibája érintett minket érzékenyen, hiszen Jeca távollétében kevesen voltunk a palánk alatt. A játékunkat mindez nem törte meg, szépen tartottuk a lépést vendéglátóinkkal (8. perc 18-18). A negyed végére még egy kis előnyt is sikerült kiharcolnunk (21-22). ‘A prágaiak zónája ellen hamar eladtunk két labdát, melyekből kaptunk 5 pontot. Székely Norbert azonnal időt kért, hogy rendezze a sorokat (11. perc 26-22). Sajnos nem tartottuk be az edzői utasításokat. Ellenfelünk sorra kapta tőlünk ajándékba a labdákat, melyekből könnyű ziccereket dobhatott. A 14. percben jött is az újabb időkérés (36-24). A magas szerkezetű fal ellen továbbra is szenvedtünk, így nem tudtuk megkezdeni a felzárkózást. Ráadásul csak ritkán tudtuk…