Egy jó negyed kevés

Csupán a 3. negyedben játszott igazán jól, a szünetre több, mint 20 pontos hátrányba kerülő U20-as csapatunk a körmendiek ellen, így alulmaradt

SKC – Egis Körmend 58-80 (17-27, 10-22, 23-10, 8-21)
Sopron, U20-as bajnoki mérkőzés

SKC: CSÁTALJAY 12/9, Simon 8/6 Fazekas 7/3, Werner 8, SCHÖLL 13.
Cs.: TABAJDI 6, Kiss Á. 4/3, Gráf, Vámosi, Rausch.

Az első negyed közepéig tartották fiataljaink a lépést a körmendiekkel. Az 5. és a 8. perc között egy 8-0-lal 10 ponttal elléptek a vendégek, a szakasz nagy triplapárbajjal zárult. A második etapban is jött egy rövidzárlat, a vendégek a 13. és a 15. perc között egy 9-0-t “repesztettek” és 22 pontos előnnyel várhatták a második félidőt (27-49).
A 3. negyedben óriási fordulat következett. Felpörögtek a srácok, agresszíven védekezve, lendületesen, és pontosan játszva, s egyértelműen irányítva a játékot az etap utolsó percében 7 pontra felzárkóztak. Sajnos az etap körmendi kosárral zárult, a 4. negyedet pedig 7-2-vel kezdve lényegében eldöntötték a meccset a vendégek.