Döntő volt a fizikum

UMMC EKATERINBURG: Pondexter 11/3, Bibrzycka 18/12, Arteshina -, Langhorne 17, Gruda 16 Cs.: Stepanova 16, Nolan -, Vidmer 2, Ostrukhova -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 5/3, McCoughtry 14, Holt 11, Krivacevic 6, Tamane 18 Cs.: Abramzon 2, Fűrész 1, Szabó -, Varga Zs. 4”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 26/54 48% ill. 19/56 34%’3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 1/10 10%’Büntető dobószázalék: 13/13 100% ill. 20/27 74%’Gólpassz: 15 (Pondexter 4) ill. 4 (Honti 3)’Lepattanó: 46 (Gruda 11) ill. 43 (Tamane 13) ‘Szerzett labda: 6 ill. 4’Eladott labda: 10 ill. 10’Fault: 20 ill. 18 ”Wauters nélkül állt fel a Jekatyerinburg, mely azonban így is hemzsegett a sztároktól.’Az első percek mindkét oldalon a centerekről szólt. Langhorne vitte a prímet, aki egymaga 6 pontot termelt (3. perc 8-4). A mezőnyök közül először Pondexter és Amber szólt hozzá a játékhoz. A 4. percben megszületett az első tripla is, melyet Kata jegyzett (10-9). A negyed közepén a vajkezű Bibrzycka is elkezdte, mely nem sok jót jelentett (5. perc 15-9). A 6. percben egy betörés után Angel is feliratkozott a dobólistára (17-13). Sajnos Tina személyi hibák terén utolérte pontjai számát – szám szerint kettőt -, így elég hamar le kellett ültetni. A 8. percben Zane büntetőivel két pontra jöttünk fel (19-17). Amber követte Tinát, miközben Stepanova is beállt, és rögtön pontokkal segítette társait. Elég volt egy kisebb kihagyás, és a negyed végén pillanatok alatt kettőről kilencre nőtt a különbség (26-17). ‘Az első félidő gólözöne után a folytatásban visszavettek a felek. Ez egyben azt is jelentette, hogy nem sikerült megközelítenünk vendéglátóinkat (7. perc 31-19). Jól dobott az orosz csapat, miközben a lepattanókat is jobban szedte (15. perc 33-21). Bibrzycka újabb triplájával 14 ponttal lépett el a Jeka (16. perc 36-22). A lengyel gólvágó nagyon elkapta a fonalat! Az elkövetkező két percben újabb két triplával terhelte meg gyűrűnket, 17 pontosra növelve az orosz csapat előnyét (42-25). Székely Norbert időkérése jót tett csapatunknak, mely a szünet előtti utolsó két percben 5 pontot faragott tetemes hátrányából (44-32). ‘A pihenőt követően jó ideig csupán Gruda harmadik faultjának…