Biztató belépő

Atomerőmű-KSC Szekszárd: Szemerédi 20, Demeter 12, Szavercsenko -, Ievtushenko 13, Vincze V. 2 Cs.: Tamás R. 5/3, Turcinovic 2, Papp 4, Vincze A. 1, Tajkov N. 2 ‘MKB-UROLEASING SOPRON: Honti 12/6, Holt 16, Varga Zs. 15, Krivacevic 15, Tamane 19 Cs.: Eördögh 6, Licskai 10, Czinder -, Böröndy 2, Doncsecs 2”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 23/54 43% ill. 35/54 65%’3-pontos dobószázalék: 1/9 11% ill. 2/10%’Büntető dobószázalék: 12/15 80% ill. 21/26 81%’Gólpassz: 10 (Demeter 4) ill. 20 (Eördögh 9)’Lepattanó: 20 (Ievtushenko 6) ill. 34 (Tamane 11)’Szerzett labda: 14 (Szemerédi 6) ill. 16 (Eördögh 4)’Eladott labda: 17 ill. 12’Fault: 22 ill. 13 ‘IBM: 46 (Ievtushenko 18) ill. 138 (Tamane 36)”Több játékost is nélkülöztünk sérülés miatt – jó hír ugyanakkor, hogy Fűrész Dia és Szabó Fanni is már a rehabilitációjának a végén jár – az új esztendő első találkozóján, ráadásul a tegnapi nap folyamán a Fenerbahcehoz távozó Angel is búcsút intett Sopronnak. Így 6 felnőtt és 4 junior korú játékossal utaztunk Szekszárdra. ‘Mindez csak az első percekben érződött együttesünkön, amikor a lecsorgó labdákat nem igazán sikerült összeszedni. Amint feljavultunk a lepattanózás terén, úgy növeltük a távolságot a hazaiakkal szemben. Az egy napja hazánkban tartózkodó Amber érthetően még fásultan mozgott az elején, de így is hozta a tőle megszokott harcosságot. Külön öröm volt Varga Zsófi hasznos és mindemellett ponterős játéka. Eördögh Edit beépítése is láthatóan jól halad, és szintén pozitívum volt, hogy védekezésünk az elvártaknak megfelelően alakult. A félidőre Zane vezérletével 30 pontosra duzzadt az előnyünk (28-58). Elégedettek lehettünk a látottakkal! ‘A szünet után lett centerünk hamarosan dupla-duplát jegyzett (13 pont, 10 lepattanó), miközben 5 sapkát is kiosztott hosszú kezeivel. Amber, Kata és Tina is 10 pont fölé került, a különbség pedig tovább nőtt (26. perc 36-73). A juniorok közül Licskai Zsófi az első félidőben már szépen belesimult a szerkezetbe, a 3. negyed második felében pedig Czinder Adrienn is megkapta a lehetőséget, hogy értékes perceket töltsön a parketten felnőtt bajnokin. A 29. percben a 15 éves Böröndy Vivi is játékra jelentkezett, miközben “tükröződő” állással, 45 pontos előnnyel várhattuk a záró 10 percet (38-83). Nem kellett sokat várni Doncsecs …