Bajnok a Győr!

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fűrész D. -, Fegyverneky 11, Kurasova 14/6, Zavecz 6, Horti 14 Cs.: Krnjic 6, Szabó F. 2, Czank T. 2’UNI SEAT GYŐR: Ciglar 13/3, Simon Zs. 2, Laklóth A. -, Nagy-Bujdosó 18/9, Hollingsworth 13 Cs.: Rasheed 15/3, Őri -, Semsei -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 19/59 32% ill. 24/47 51%’3 pontos dobószázalék: 2/12 17% ill. 5/11 45%’Büntető dobószázalék: 15/17 88% ill. 8/12 67%’Lepattanó: 32 (Horti 9) ill. 32 (Hollingsworth 14)’Gólpassz: 9 (Krnjic 3) ill. 9 (Simon, Rasheed 3-3)’Szerzett labda: 15 (Fűrész D. 3) ill. 13 (Ciglar 3)’Eladott labda: 13 ill. 14’Személyi hiba: 18 ill. 20’IBM: 60 (Horti 23) ill. 70 (Hollingsworth 27)”A szezon utolsó mérkőzésére készülődtek a felek vasárnap kora délután. Mindkét együttes 2-2 győzelmet aratott a bajnoki döntő sorozata alatt, így az ötödik összecsapásra maradt a végső döntés. A vasárnapi derbire már a mérkőzés előtt egy órával érkeztek a szurkolók, és Győrből is sokan elkísérték kedvenceiket. Egy kábelszakadás miatt az élő TV közvetítés is meghiúsult, így csak a csarnokban helyet foglalóknak adatott meg, hogy élvezzék a két euroligás magyar élcsapat csatáját.’Bár a feldobott labdát először Hollingsworth érte el, a labda mégis Szasa kezében landolt. Dia vezette a támadást, melyet 15 mp elteltével egy fault szakított meg. Az első perc elteltével már 6-0-ra is vezethettünk volna, azonban mindkétszer kimaradt a ziccer. A második perc végén Fűrész Dia ziccere pattant ki lehetetlen helyről, majd az ellentámadást Szasa faultot érő mozdulattal állította meg. Nagy-Bujdosó Nóra, mindkét büntetőt bedobta így kettő és fél perc elteltével az állás 2-2 lett. Az első negyed felénél, még mindig 2-2 az állás, hisz Horti ziccere kipördül a gyűrűből. A győriek támadását Hollingsworth nem tudta pontra váltani, a lepattanót Horti szedte le. A visszafutás közben Rasheed Rita szabálytalankodott, így Fegyverneky Zsófi büntetőzhetett, és mindkettőt bedobta. Örömünk nem tartott sokáig, hisz az ötödik percben Rasheed Rita szintén büntetőből egyenlített. Az ellentámadás során a nemrég beállt Krnjic szabálytalankodott, így a Győr támadhatott. Némi palánk alatti szerencsétlenkedés után Dodihoz került a labda, a támadást Szasa váltotta pontra méghozzá kettőre. (6. perc 6-4)…